Do kogo skierowana jest wizyta lekarska w domu?

Wizyty lekarskie w domu są świetnym rozwiązaniem dla osób unieruchomionych – zarówno z powodu złego samopoczucia, jak i kontuzji. W przypadku tych pierwszych powodami wizyty domowej specjalisty może być:

  • zatrucie pokarmowe, 
  • choroba, w tym grypa,
  • zatrucie alkoholowe lub spowodowane innymi używkami, także te uniemożliwiające prowadzenie pojazdów.

Wtedy to lekarz nie tylko bada pacjenta, ale również może zaordynować odpowiednie substancje wspierające, w tym kroplówki witaminowe, które od razu może podać. To idealny sposób na podanie kroplówki osobom, dla których jest to stresujące doświadczenie. W swoim domu czujemy się najbezpieczniej i najbardziej komfortowo – nawet jeśli nasze samopoczucie nie jest najlepsze. Jeśli jesteśmy chorzy np. na infekcję, minimalizujemy wizytą lekarską ryzyko zakażenia innych. Warto w takiej sytuacji powiadomić o swoim stanie lekarza, by ten mógł odpowiednio się przygotować. 

Lekarz podczas wizyty w domu może również zalecić odpowiednie badania, a następnie zinterpretować ich wyniki oraz zalecić dalsze postępowanie medyczne. Oznacza to, że leczenie w domu w niczym nie odbiega od tego w gabinecie lekarskim.  

Drugim powodem, dla którego warto zamówić usługę lekarską do domu, jest unieruchomienie poprzez kontuzję. Podczas transportu do lekarza możemy przyczynić się do pogłębienia urazu. Dlatego świetnym pomysłem jest skorzystanie z wizyty lekarskiej w domowym zaciszu. W tym przypadku kluczowe jest posiadanie przez specjalistę sprzętu diagnostycznego. Tak właśnie jest przy wyborze usługi w naszej klinice, co szerzej opiszemy w kolejnym akapicie. 

Wizyta lekarska w domu – jak wygląda w Vitmeup?

Domowa wizyta lekarska w wydaniu Vitmeup to najwyższej jakości usługa. Jesteśmy stale dostępni, dlatego można ją zamówić z dnia na dzień. Należy podczas rezerwacji terminu podać jej przyczynę – wtedy nasz lekarz może zabrać ze sobą potrzebne narzędzia terapeutyczne lub diagnostyczne. W usłudze wizyty lekarskiej w domu do dyspozycji naszych pacjentów mamy badanie obrazowe USG. Przeprowadzane jest ono przez lekarza Piotra Okowińskiego – specjalistę w diagnostyce narządu ruch przy zmianach zwyrodnieniowych i urazach ostrych występujących często podczas uprawiania sportu. USG w domu jest zbawienne dla pacjentów, którzy nie mogą się poruszać. Czasem nawet taka wizyta odbywa się dużo szybciej, niż w przychodni lub gabinecie lekarskim, co wpływa na sprawniejsze wdrożenie leczenia i powrotu do sprawności. 

Podsumowując, warto skorzystać z wizyty lekarskiej w domu, by poczuć się bezpiecznie. Domowa wizyta lekarza w niczym nie odbiega od tej w przychodni, a znacznie wpływa na nasze samopoczucie.