Badanie krwi

Co powiesz na badania krwi, Wrocław? Najlepiej w VitMeUp! Badania laboratoryjne krwi, moczu i kału w komfortowym punkcie pobrań

Praktycznie wszyscy lekarze (niezależnie od specjalizacji medycznej) i pracownicy służby zdrowia alarmują: Wciąż za rzadko wykonujemy badania laboratoryjne krwi w ramach profilaktyki! Wrocław nie należy do wyjątków.

Z bezpłatnych testów, które można było zrobić w ramach profilaktyki nowotworów w mieście Wrocław, skorzystało zaledwie 13 tys. osób. To zaledwie 2% Wrocławian!

(zgodnie z danymi wyborcza.pl Wrocław)[1

W skali kraju podstawowa diagnostyka laboratoryjna wygląda nieco lepiej, ale w 2020 r. liczba wykonywanych morfologii, badań ogólnych moczu i kału dalej była niepokojąco mała (kolejno: 39,5%, 30,7% i 2,2% Polaków)[2]. Jednak już PSA oznaczyło zaledwie 4,9% mężczyzn, a cytologię zrobiło 16,1% kobiet. A to analizy pozwalające wykryć  na wczesnym etapie jedne najczęstszych nowotworów!

Dlaczego warto wykonać badania profilaktyczne?

Skoro problemu nie stanowią pieniądze (zazwyczaj), a konsekwencje zaniedbań są tak poważne, skąd ta niechęć do wykonania badań laboratoryjnych?

Ilu chorobom można by zapobiec, gdyby Polacy dbali o regularną profilaktykę?

Dlaczego aż 83% użytkowników samochodów dba o przegląd techniczny co roku albo nawet częściej[3], ale po macoszemu traktuje swoje zdrowie?

To chyba najczęściej zadawane pytania w kontekście zdrowia mieszkańców kraju nad Wisłą (i Odrą).

Powodów takiej sytuacji może być wiele: ciągłe odkładanie badań na później, brak wiary, że wczesne wykrycie choroby może uratować życie, oszczędzić bólu i pomóc uniknąć tragedii, uczucie skrępowania, strach przed diagnozą, niedocenianie własnego zdrowia, uleganie stereotypom itd.[4]

Większość z tych powodów wynika ze sposobu myślenia. Czy któryś z nich dotyczy Ciebie?

Z badaniami nie warto czekać do czasu, gdy zaczniesz źle się czuć. Mnóstwo chorób rozwija się bezobjawowo przez wiele miesięcy, a nawet lat. A gdy dają już o sobie znać, bardzo często uszkodzenia tkanek są rozległe i nieodwracalne. Jeśli więc planujesz długie życie w dobrym zdrowiu, nie zaniedbuj profilaktyki.

Jak podaje Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna we Wrocławiu, do najbardziej podstawowych badań krwi i moczu, które są gorąco rekomendowane w ramach profilaktyki, należą:

 • morfologia krwi,
 • glukoza,
 • kreatynina.
 • lipidogram,
 • hormony tarczycy (m.in. TSH, fT3, fT4),
 • PSA całkowity,
 • badanie moczu ogólne,
 • krew utajona w kale.

Badania te należy przeprowadzać regularnie, najlepiej raz w roku.

Największy wybór badań laboratoryjnych Wrocław

VitMeUp ma w ofercie aż 2500 rodzajów testów laboratoryjnych bez skierowania – zarówno z krwi, jak i z moczu i kału, a także możliwość zakupu pojedynczego badania albo pakietu (np. pakiety dla kobiet, dla mężczyzn, tarczycowy itd.).

Badania krwi we Wrocławiu

W naszej placówce medycznej możesz wykonać podstawowe badania krwi, ale także bardziej specjalistyczne testy. Chcesz zrobić badanie grupy krwi przed operacją, a może OB, CRP albo przeciwciała przeciwtarczycowe (anty-TG, anty-TPO)? A może potrzebujesz pogłębionej diagnostyki? Jeśli chcesz wykonać badanie krwi we Wrocławiu, zapraszamy do VitMeUp. Lista przeprowadzanych testów jest naprawdę długa.

Badania krwi pomogą w diagnozie:

 • zakażeń bakteryjnych i wirusowych,
 • chorób autoimmunologicznych i zaburzeń czynnościowych,
 • alergii,
 • stanów zapalnych,
 • niedokrwistości,
 • cukrzycy i stanu przedcukrzycowego,
 • nowotworów (m.in. białaczki),
 • chorób prostaty,
 • różnych chorób krwi.

O czym pamiętać, jeśli chodzi o badania krwi Wrocław?

Jeśli chcesz oddać krew do badań, upewnij się, czy próbka musi być pobierana na czczo. Warto wśród nich wymienić oznaczenie poziomu glukozy, mocznika, elektrolitów i insuliny, czynników krzepnięcia oraz niektórych hormonów, a także próby wątrobowe i lipidogram. W wielu innych oznaczeniach można pobrać krew niezależnie od posiłku.

Badania moczu we Wrocławiu

Nasze badania laboratoryjne we Wrocławiu obejmują również badania moczu. Zrobisz u nas badanie ogólne, osadu oraz posiewy (mykologiczny i bakteryjny). Poza tym możesz oznaczyć poziom różnych pierwiastków (m.in. jod, chrom, cynk, rtęć), substancji (m.in. glukoza, białko, albumina, cytryniany, Pyrylinks D) i hormonów (np. amylaza).

Badania moczu pomogą w diagnozie:

 • chorób nerek i dróg moczowych,
 • cukrzycy,
 • powikłań chorób cywilizacyjnych (np. nadciśnienia tętniczego).

Badania kału we Wrocławiu

Materiał do analizy może też stanowić próbka kału. W naszej placówce zrobisz posiew bakteryjny (w tym również Helicobacter pylori, którą jest zakażone nawet 70% społeczeństwa!), oznaczenie pod kątem różnych pasożytów, krew utajoną, a także wiele innych substancji (np. IgA wydzielnicze, kalprotektynę, laktoferynę, elastazę trzustkową itp.).

Badania kału pomogą w diagnozie:

 • zakażeń pasożytami,
 • chorób trzustki,
 • wrzodów żołądka,
 • zaburzeń wchłaniania pokarmu w jelitach,
 • krwotoków (zwłaszcza utajonych),
 • nowotworów jelita grubego.

O naszym laboratorium medycznym

Laboratorium, z którym współpracujemy, działa na polskim rynku od 1998 r. Obecnie sieć liczy aż 180 placówek badawczych na terenie całego kraju i wykonuje rocznie 150 milionów badań dla 20 milionów pacjentów – czyli ponad połowy mieszkańców Polski!

Szeroki zakres badań diagnostycznych i profilaktycznych w VitMeUp Wrocław

Oprócz opisanych do tej pory badań, w naszej ofercie znajdziesz o wiele więcej! Wykonujemy również badania genetyczne (testy DNA w ramach diagnostyki niepłodności), testy diagnostyczne z suchej kropli krwi, analizę pierwiastkową włosa (EHA lub APW) oraz badania USG i ginekologiczne. Wszystko po to, żeby pomóc Ci jak najbardziej kompleksowo zadbać o Twoje zdrowie i samopoczucie.

Zapraszamy do naszego punktu pobrań Wrocław!

Szukasz placówki, która zapewni Ci podejście indywidualne i pełne empatii oraz komfort i bezpieczeństwo? W takim razie serdecznie zapraszamy do punktu pobrań VitMeUp. Umów się na wizytę w dogodnym dla Ciebie czasie, dzięki czemu unikniesz czekania w kolejce (chyba że chcesz spędzić u nas więcej czasu – nawet przebywanie w poczekalni w naszej klinice jest przyjemne). Obiecujemy, że poczujesz się u nas jak długo wyczekiwany gość.

Czas oczekiwania na wyniki badań krwi czy moczu jest różny, ale zazwyczaj nie przekracza 1-2 dni roboczych. A do tego możesz pobrać wyniki przez Internet! Są one dostępne również w naszej bazie. Zachęcamy gorąco do omówienia wyników z naszymi specjalistami, którzy pomogą je zinterpretować, a także doradzą, jakie zmiany w trybie życia warto ewentualnie wprowadzić.

Masz jakieś pytania? Skontaktuj się z nami, chętnie na nie odpowiemy!

Marcin Sproch-Pałka
Marcin Sproch-Pałka
25/03/2024
Bardzo profesjonalne podejście do spraw zdrowia i witalności. Jesteśmy zadowoleni. Polecamy.
Arkadiusz Gruszczyński
Arkadiusz Gruszczyński
11/03/2024
Bardzo przyjazna klinika. Personel bardzo miły. Szef bardzo miły i skłonny do negocjacji,,🙂
Kamil Cieplik
Kamil Cieplik
09/03/2024
Dzięki terapii IHHT udało mi się zwiększyć wydolność oraz poprawić jakość snu. Bardzo miła obsługa oraz wygoda na najwyższym poziomie. Polecam serdecznie to miejsce każdemu, kto chce podnieść sobie jakość życia!💚
danka rondzisty
danka rondzisty
09/03/2024
Wspaniałe miejsce, bardzo czysto, człowiek czuje sie bezpiecznie dzieki wykwalifikowanej kadrze. Wszystko jasno wytłumaczone. Przyjemnie spędzony czas podczas wlewów.
Anna Jurecka
Anna Jurecka
02/03/2024
Super miejsce z sympatycznym personelem.Pan Arek z zaangażowaniem i pełnym profesjonalizmem podszedł do moich potrzeb witaminowych.Pani Kasia miła delikatna osoba.Z czystym sumieniem POLECAM .
Katarzyna Kuśmierek
Katarzyna Kuśmierek
02/03/2024
Szczerze polecam. Oboje z mężem korzystamy z wlewów witaminowych. Mąż dodatkowo z chelatacji. Ceny konkurencyjne. Przy zakupie pakietu wlewów witaminowych duże rabaty. Przemiła obsługa i pyszne herbatki ziołowe. Do zobaczenia :-)
Dawid Hsaja
Dawid Hsaja
28/02/2024
Super sie czuje , po
Kamil Czernicki
Kamil Czernicki
27/02/2024
Bardzo polecam centrum VitMeUp! Świetna obsługa, terapia dobierana indywidualnie do potrzeb pacjenta konsultowana z profesjonalnym zespołem. Szeroki zakres usług.👍🏻
Katarzyna Bielecka (swiatmasmak)
Katarzyna Bielecka (swiatmasmak)
26/02/2024
Polecam bardzo serdecznie! Świetna klinika i bardzo miła obsługa! Jestem bardzo zadowolona.
Daniel Goman
Daniel Goman
26/02/2024
Super miejsce, mili specjaliści. Warto!

Chętnie odpowiemy nawet na najtrudniejsze pytania!

Sprecyzuj dział, którego dotyczy zapytanie: