Testy diagnostyczne to podstawa walki z chorobą. Poznaj naszych specjalistów, zakres szczegółowej diagnostyki i laboratorium

Dlaczego tak wiele chorób wywołuje niespecyficzne objawy? Ponieważ Twój organizm to niepowtarzalny, szalenie skomplikowany mechanizm. Występują w nim powiązania i zależności, których odkrycie to spore wyzwanie – i tutaj właśnie wkracza szczegółowa diagnostyka.

Testy diagnostyczne w innowacyjnym laboratorium

Procedury, które stosujemy w diagnostyce VitMeUp, umożliwiają uzyskanie dokładnych, miarodajnych wyników przy jak najmniejszej inwazyjności. Analizowany materiał to sucha kropla krwi z palca oraz mocz. Sposób ich pobierania nie wiąże się praktycznie z żadnym ryzykiem, dlatego do badań nie ma przeciwwskazań.

Specjalistyczne laboratorium medyczne, z którym współpracujemy, oferuje zaawansowany sprzęt do badań diagnostycznych i jeszcze bardziej zaawansowane metody (np. LC-MS/MS i CLIA z suchej kropli krwi, oznaczenia moczu metodą GC-MS). Badania wykonywane w ramach precyzyjnej diagnostyki VitMeUp Tobie pozwolą dobrze poznać swój organizm, a Twojemu lekarzowi – połączyć objawy ze schorzeniem.

Konsultacje: Kompleksowo, empatycznie, bez pośpiechu

To, co łączy wszystkich ekspertów z naszej placówki, to holistyczne podejście do leczenia, które obejmuje dokładną diagnostykę, otwartość i ciepły, ludzki stosunek do pacjenta. Rozszerzanie oferty jest dla nas ważne, ale nigdy nie dzieje się to Twoim kosztem. Wiemy, że ciągłe wprowadzanie nowości nie zastąpi czasu i serca, które może dać Ci lekarz. Indywidualny sposób traktowania to podstawa! Tego wymagamy od każdej osoby zatrudnionej w naszym centrum medycznym.

Szczegółowa diagnostyka z VitMeUp:
Wiedza = zdrowie

Badania laboratoryjne możesz zamówić w sklepie na naszej stronie, a ich wyniki omówić z którymś z lekarzy z naszego zespołu lub odebrać online. Wszystko szybko, wygodnie i precyzyjnie. Większość testów można wykonać bez skierowania. Zamów badanie już dziś!

KWASY OMEGA

Badanie Omega Test to analiza stężeń aż 24 różnych kwasów tłuszczowych (w tym omega-3 i omega-6) oraz wyliczenie na ich podstawie 4 wskaźników (m.in. indeks omega-3). Wyniki pozwalają na ewentualną modyfikację sposobu żywienia, co ma duże znaczenie np. przy cukrzycy i otyłości.

Umożliwiają też wdrożenie profilaktyki chorób cywilizacyjnych, np. układu krążenia, neurodegeneracyjnych itp. Badanie jest bezbolesne – wystarczy próbka krwi z palca.

WIĘCEJ INFORMACJI >

WITAMINA D3

Badanie poziomu witaminy D polega na oznaczeniu stężenia jej metabolitów i obliczeniu stopnia przyswajalności. Dzięki temu można ocenić skuteczność suplementacji, która w Polsce jest niezbędna do utrzymania organizmu w dobrej kondycji.

Analiza metodą DBS (suchej kropli krwi) pomaga w ustaleniu optymalnej dawki witaminy D3 i zapobieganiu wielu chorobom, m.in. układu kostnego i krążenia.

WIĘCEJ INFORMACJI >

TSH

Badanie TSH jest oznaczeniem poziomu hormonu tyreotropowego we krwi metodą DBS. To najważniejszy test w diagnostyce różnych chorób tarczycy, np. jej niedoczynności i nadczynności czy Hashimoto.

Monitorowanie stężenia TSH ma również ogromne znaczenie na każdym etapie ciąży, ponieważ objawy zaburzeń tarczycy łatwo zignorować – a mają one wpływ na zdrowie zarówno mamy, jak i dziecka. Badanie jest szybkie, wygodne i bezbolesne.

WIĘCEJ INFORMACJI >

HOMOCYSTEINA

Badanie poziomu homocysteiny (Hcy) umożliwia wykrycie anomalii, które mogą prowadzić do chorób układu sercowo-naczyniowego (miażdżycy), incydentów zakrzepowo-zatorowych (np. udaru lub zawału) oraz innych poważnych dolegliwości. Naukowcy odkryli, że do wielu z nich znacząco przyczynia się właśnie podwyższone stężenie Hcy!

Poza tym ten aminokwas ma duży potencjał oksydacyjny, dlatego w nadmiarze może zaszkodzić wszystkim komórkom organizmu.

WIĘCEJ INFORMACJI >

AMINOKWASY

Badanie profilu aminokwasów z suchej kropli krwi to oznaczenie ilościowe 26 związków z tej grupy. Analiza ma szerokie zastosowanie, np. do wykluczenia wrodzonych wad metabolizmu, profilaktyki różnych chorób oraz skomponowania zbilansowanej diety.

Wyniki pomiaru dostarczają wielu cennych informacji o stanie zdrowia, dlatego warto przedyskutować je ze specjalistą.

WIĘCEJ INFORMACJI >

ACYLOKARNITYNY

Badanie profilu acylokarnityn i stężenia wolnej karnityny umożliwia różnych wrodzonych wad metabolicznych związanych z niedoborem enzymów odpowiedzialnych za metabolizm lipidów. Przydaje się do monitorowania w diagnostyce pacjentów z chorobami przewlekłymi i zaburzeniami wchłaniania.

Poza tym analizę mogą wykonać sportowcy, którzy chcą poprawić swoje wyniki oraz kobiety w ciąży i karmiące piersią.

WIĘCEJ INFORMACJI

KWASY ORGANICZNE W MOCZU

Badanie profilu kwasów organicznych (OAP/OAT) pozwala na zdiagnozowanie kilkudziesięciu wad metabolizmu i wielu innych zaburzeń. Poza tym przydaje się do monitorowania przebiegu leczenia chorób metabolicznych, dobrania indywidualnej suplementacji i diety oraz oceny ogólnego stanu zdrowia. Ponieważ wynik badania jest niezwykle specyficzny, test bywa nazywany „metabolicznym odciskiem palca”.

WIĘCEJ INFORMACJI

PROFILE PURYN I PIRYMIDYN W MOCZU

Badanie profilu puryn i pirymidyn w moczu (P/P) pozwala na wykrycie wad metabolizmu, które dają wiele niespecyficznych objawów ze strony różnych układów. Do najbardziej rozpoznawanych należy dna moczanowa. Odpowiednia diagnostyka defektów metabolicznych P/P nie tylko zapobiega rozwojowi powikłań, ale też zmniejsza umieralność wśród chorych z tymi WWM.

WIĘCEJ INFORMACJI 

SAICAr, S-Ado i AICAR W MOCZU

Jakościowe badanie SAICAr, S-Ado i AICAR w moczu ułatwia wykrycie niedoboru ADSL, który daje mało specyficzne objawy o podłożu neurologicznym. Analiza jest uzupełnieniem profilu puryn i pirymidyn.

WIĘCEJ INFORMACJI 

Jesteśmy dla Ciebie!

A kim jesteśmy? W VitMeUp znajdziesz specjalistów z ginekologii, naprotechnologii, urologii, dietetyki klinicznej, fizjoterapii i wielu innych dziedzin. Zakres usług VitMeUp już jest szeroki, ale nie zamierzamy się zatrzymywać! Zapraszamy do współpracy kolejnych lekarzy z Wrocławia i całej Polski, żeby rozwiązać każdy Twój problem natury medycznej – nieważne, czy chodzi o tarczycę, mięśnie albo którykolwiek z narządów, czy o Twój ogólny dobrostan i profilaktykę zdrowotną.

Marcin Sproch-Pałka
Marcin Sproch-Pałka
25/03/2024
Bardzo profesjonalne podejście do spraw zdrowia i witalności. Jesteśmy zadowoleni. Polecamy.
Arkadiusz Gruszczyński
Arkadiusz Gruszczyński
11/03/2024
Bardzo przyjazna klinika. Personel bardzo miły. Szef bardzo miły i skłonny do negocjacji,,🙂
Kamil Cieplik
Kamil Cieplik
09/03/2024
Dzięki terapii IHHT udało mi się zwiększyć wydolność oraz poprawić jakość snu. Bardzo miła obsługa oraz wygoda na najwyższym poziomie. Polecam serdecznie to miejsce każdemu, kto chce podnieść sobie jakość życia!💚
danka rondzisty
danka rondzisty
09/03/2024
Wspaniałe miejsce, bardzo czysto, człowiek czuje sie bezpiecznie dzieki wykwalifikowanej kadrze. Wszystko jasno wytłumaczone. Przyjemnie spędzony czas podczas wlewów.
Anna Jurecka
Anna Jurecka
02/03/2024
Super miejsce z sympatycznym personelem.Pan Arek z zaangażowaniem i pełnym profesjonalizmem podszedł do moich potrzeb witaminowych.Pani Kasia miła delikatna osoba.Z czystym sumieniem POLECAM .
Katarzyna Kuśmierek
Katarzyna Kuśmierek
02/03/2024
Szczerze polecam. Oboje z mężem korzystamy z wlewów witaminowych. Mąż dodatkowo z chelatacji. Ceny konkurencyjne. Przy zakupie pakietu wlewów witaminowych duże rabaty. Przemiła obsługa i pyszne herbatki ziołowe. Do zobaczenia 🙂
Dawid Hsaja
Dawid Hsaja
28/02/2024
Super sie czuje , po
Kamil Czernicki
Kamil Czernicki
27/02/2024
Bardzo polecam centrum VitMeUp! Świetna obsługa, terapia dobierana indywidualnie do potrzeb pacjenta konsultowana z profesjonalnym zespołem. Szeroki zakres usług.👍🏻
Katarzyna Bielecka (swiatmasmak)
Katarzyna Bielecka (swiatmasmak)
26/02/2024
Polecam bardzo serdecznie! Świetna klinika i bardzo miła obsługa! Jestem bardzo zadowolona.
Daniel Goman
Daniel Goman
26/02/2024
Super miejsce, mili specjaliści. Warto!

Chętnie odpowiemy nawet na najtrudniejsze pytania!

Sprecyzuj dział, którego dotyczy zapytanie: