NAPROTECHNOLOGIA – WROCŁAW

najczestsze-objawy-spadku-testosteronu-i-hormonalna-terapia-zastepcza-testosteronem-trt

NAPROTECHNOLOGIA – WROCŁAW

Wykorzystywana w naszym centrum medycznym naprotechnologia jest metodą leczenia niepłodności opartą m.in. na monitorowaniu kobiecego cyklu oraz analizie intensywności krwawienia menstruacyjnego. Została stworzona przez Thomasa W. Hilgersa w 1991 roku, a jej celem jest utrzymanie zdrowia układu rozrodczego kobiet. Naprotechnologia bazuje na naturalnych sposobach planowania rodziny, umożliwiając parze rozpoznawanie ich własnej płodności. Warto więc zauważyć, że korzystające z niej pary dążą do naturalnego poczęcia dziecka, bez zastosowania metod wspomaganego rozrodu.

Andrzej Banach - ZnanyLekarz.pl

NA CZYM POLEGA NAPROTECHNOLOGIA?

Naprotechnologia koncentruje się na zdiagnozowaniu przyczyn niepłodności, umożliwiając naturalne poczęcie dziecka. Para stosująca tę metodę powinna skupić się na dokładnej analizie parametrów związanych z funkcjonowaniem organizmu kobiety, takich jak owulacja, konsystencja śluzu szyjkowego, plamienia międzymiesiączkowe czy intensywność krwawienia. Informacje te, w połączeniu z wynikami badań dodatkowych, pozwalają lekarzowi na pełniejsze zrozumienie problemu i określenie odpowiedniej formy terapii, która może obejmować niezaawansowane leczenie farmakologiczne, ginekologiczne, hormonalne lub chirurgiczne. Pełen cykl terapeutyczny związany z naprotechnologią trwa 24 miesiące.

RÓŻNICA POMIĘDZY NIEPŁODNOŚCIĄ A BEZPŁODNOŚCIĄ

 

NAPROTECHNOLOGIA W TERAPII NIEPŁODNOŚCI

Niepłodność to stan, w którym, pomimo regularnego współżycia bez stosowania antykoncepcji, przez co najmniej 12 miesięcy nie dochodzi do ciąży klinicznej. Co istotne, jest ona odwracalna – co sprawia, że bywa leczona właśnie za pomocą naprotechnologii, przeznaczonej dla pacjentów, u których istnieje możliwość eliminacji przyczyn trudności w uzyskaniu potomstwa.

CZY NAPROTECHNOLOGIA POMAGA W BEZPŁODNOŚCI?

Bezpłodność to stan, który uniemożliwia parze zajście w ciążę. Oznacza utratę zdolności do spłodzenia potomstwa – ma więc charakter trwały i nieodwracalny. Naprotechnologia jest skuteczna jedynie wśród osób, u których istnieje szansa na eliminację przyczyn trudności w powiększeniu rodziny. Jej celem jest przywrócenie parze możliwości naturalnego poczęcia dziecka, przez co nie sprawdza się w przypadku bezpłodności, która jest stanem nieodwracalnym.

JAK SPRAWDZIĆ, CZY JEST SIĘ NIEPŁODNYM?

DIAGNOSTYKA W KIERUNKU NIEPŁODNOŚCI ŻEŃSKIEJ

 • Wywiad lekarski
 • Oznaczenie stężenia: hormonu antymullerowskiego AMH, hormonu folikulotropowego (FSH), hormonu luteinizującego (LH), prolaktyny, estradiolu, tyreotropiny (TSH), testosteronu
 • Badania obrazowe: USG, ultrasonografia 3D, badanie rentgenowskie macicy i jajowodów (HSG), kontrastowa/żelowa histerosalpingosonografia (HyCoSy/HyFoSy)
 • Laparoskopia i histeroskopia

 

DIAGNOSTYKA W KIERUNKU NIEPŁODNOŚCI MĘSKIEJ

 • Wywiad lekarski
 • Badanie nasienia
 • USG
 • Ocena endokrynologiczna
 • Pomiar stężenia: gonadotropin (LH, FSH), testosteronu, estradiolu, prolaktyny
 • Posiew bakteriologiczny nasienia
 • Badanie autoprzeciwciał w nasieniu
 • Badanie fragmentacji DNA plemników
 • Pomiar wolnych rodników
 • Pomiar aktywności enzymów antyoksydacyjnych spontanicznej lub indukowanej reakcji akrosomalnej
 • Badania biochemiczne gamet męskich
 • Badania w kierunku obecności mutacji genu CFTR
 • Badanie kariotypu
 • Testy w kierunku mikrodelecji w regionie AZF
 • Biopsja jądra

KIEDY NAPROTECHNOLOGIA SIĘ NIE SPRAWDZA?

 • Bezpłodność
 • Niedrożność jajowodów
 • Niewydolność jajników
 • Niepłodność wynikająca z defektów anatomicznych
 • Trudności w uzyskaniu ciąży ze względów genetycznych
 • Niepłodność spowodowana nieodwracalnymi powikłaniami endometriozy
 • Niepłodność wynikająca z uszkodzenia narządów rozrodczych

NAPROTECHNOLOGIA A PROCEDURA IN VITRO

W naprotechnologii skupiamy się na przywróceniu parze możliwości naturalnego poczęcia dziecka poprzez leczenie zaburzeń związanych z płodnością. In vitro natomiast jest metodą przeznaczoną dla par, które nie mogą zajść w ciążę drogą naturalną i muszą skorzystać z zapłodnienia pozaustrojowego. W in vitro zapłodnienie odbywa się w warunkach laboratoryjnych, a zarodek jest później przetransportowany do macicy. W przypadku naprotechnologii dąży się do zapłodnienia poprzez bezpośredni stosunek płciowy.

ILE WE WROCŁAWIU KOSZTUJE TERAPIA NAPROTECHNOLOGICZNA?

Koszt leczenia niepłodności w naszej wrocławskiej klinice VitMeUp jest bezpośrednio uzależniony od rozmaitych czynników, a w tym od czasu trwania rozpoczętej kuracji. Cena konsultacji ginekologicznej dla par bezskutecznie starających się o potomstwo to 450 zł.

Marcin Sproch-Pałka
Marcin Sproch-Pałka
25/03/2024
Bardzo profesjonalne podejście do spraw zdrowia i witalności. Jesteśmy zadowoleni. Polecamy.
Arkadiusz Gruszczyński
Arkadiusz Gruszczyński
11/03/2024
Bardzo przyjazna klinika. Personel bardzo miły. Szef bardzo miły i skłonny do negocjacji,,🙂
Kamil Cieplik
Kamil Cieplik
09/03/2024
Dzięki terapii IHHT udało mi się zwiększyć wydolność oraz poprawić jakość snu. Bardzo miła obsługa oraz wygoda na najwyższym poziomie. Polecam serdecznie to miejsce każdemu, kto chce podnieść sobie jakość życia!💚
danka rondzisty
danka rondzisty
09/03/2024
Wspaniałe miejsce, bardzo czysto, człowiek czuje sie bezpiecznie dzieki wykwalifikowanej kadrze. Wszystko jasno wytłumaczone. Przyjemnie spędzony czas podczas wlewów.
Anna Jurecka
Anna Jurecka
02/03/2024
Super miejsce z sympatycznym personelem.Pan Arek z zaangażowaniem i pełnym profesjonalizmem podszedł do moich potrzeb witaminowych.Pani Kasia miła delikatna osoba.Z czystym sumieniem POLECAM .
Katarzyna Kuśmierek
Katarzyna Kuśmierek
02/03/2024
Szczerze polecam. Oboje z mężem korzystamy z wlewów witaminowych. Mąż dodatkowo z chelatacji. Ceny konkurencyjne. Przy zakupie pakietu wlewów witaminowych duże rabaty. Przemiła obsługa i pyszne herbatki ziołowe. Do zobaczenia :-)
Dawid Hsaja
Dawid Hsaja
28/02/2024
Super sie czuje , po
Kamil Czernicki
Kamil Czernicki
27/02/2024
Bardzo polecam centrum VitMeUp! Świetna obsługa, terapia dobierana indywidualnie do potrzeb pacjenta konsultowana z profesjonalnym zespołem. Szeroki zakres usług.👍🏻
Katarzyna Bielecka (swiatmasmak)
Katarzyna Bielecka (swiatmasmak)
26/02/2024
Polecam bardzo serdecznie! Świetna klinika i bardzo miła obsługa! Jestem bardzo zadowolona.
Daniel Goman
Daniel Goman
26/02/2024
Super miejsce, mili specjaliści. Warto!

Chętnie odpowiemy nawet na najtrudniejsze pytania!

Sprecyzuj dział, którego dotyczy zapytanie: