TERAPIA IHHT | TERAPIA MITOCHONDRIALNA – WROCŁAW

najczestsze-objawy-spadku-testosteronu-i-hormonalna-terapia-zastepcza-testosteronem-trt

Prowadzona w naszym wrocławskim centrum terapia IHHT, czyli naprzemienna hipoksja, jest metodą leczenia służącą regeneracji komórkowej poprzez wytworzenie nowych mitochondriów. Mitochondria to centra energetyczne organizmu, dostarczające energię niezbędną do pracy każdego narządu. Dlatego ich uszkodzenie może prowadzić do licznych schorzeń. Terapia mitochondrialna pozwala na odnowę oraz pomnożenie zdrowych mitochondriów, co redukuje ryzyko wyniszczenia centrów energetycznych i ograniczenia istotnych funkcji organizmu. Leczenie IHHT może znacząco poprawić jakość i długość życia, wspierając funkcjonowanie pacjenta na różnych poziomach.

NA CZYM POLEGA TERAPIA IHHT?

Terapia mitochondrialna polega na cyklicznym wdychaniu przez pacjenta powietrza o różnym stężeniu tlenu. Jest to możliwe dzięki urządzeniu CellOxy pozwalającemu na stałą hiperoksję 35% ± 2%. W trakcie leczenia IHHT dochodzi do kontrolowanej hipoksji, czyli stanu niedotlenienia organizmu, umożliwiającego regenerację komórkową. Jego głównym celem jest trening komórek poprzez stymulację ich naturalnych mechanizmów obronnych na różnych poziomach, od genów po całe narządy. Cała procedura jest bezbolesna i nieinwazyjna dla pacjentów.

KIEDY WARTO SKORZYSTAĆ Z TERAPII IHHT?

 

SCHORZENIA NEUROLOGICZNE

Terapia IHHT jest stosowana w leczeniu osób dotkniętych różnymi schorzeniami neurologicznymi. W tym obszarze może być skuteczna u pacjentów borykających się m.in. z takimi dolegliwościami jak nawracające bóle głowy, choroba Parkinsona, Alzheimer, zaburzenia pamięci, autyzm, ADHD czy zespół Aspergera.

CHOROBY OGÓLNOUSTROJOWE

W przypadku chorób ogólnoustrojowych terapia IHHT okazała się skuteczna w przypadku takich schorzeń jak m.in. borelioza, twardzina układowa, kwasica mleczanowa czy obniżenie napięcia mięśni. Badania kliniczne wykazują obiecujące rezultaty w leczeniu tych przypadłości przy użyciu terapii mitochondrialnej.

ZABURZENIA HORMONALNE

Również zaburzenia hormonalne, takie jak choroby tarczycy, cukrzyca czy zaburzenia wzrostu, mogą być leczone za pomocą terapii IHHT. Dzięki stymulacji endogennych mechanizmów obronnych leczenie mitochondrialne może przynosić istotne korzyści pacjentom z zaburzeniami hormonalnymi.

FARMAKOTERAPIA, CHEMIOTERAPIA i RADIOTERAPIA

W przypadku pacjentów poddawanych farmakoterapii lub chemioterapii terapia mitochondrialna może łagodzić skutki uboczne przyjmowanych przez nich leków. Leczenie IHHT jest również stosowane jako uzupełnienie radioterapii czy kuracji polegającej na przyjmowaniu interferonu bądź sterydów.

ZABURZENIA TRAWIENIA

W zakresie zaburzeń trawienia terapia mitochondrialna może przynieść korzyści osobom borykającym się z biegunką, zaparciami, refluksowym zapaleniem przełyku, otyłością czy wzmożonym apetytem. Naprzemienna hipoksja pozwala na uzyskanie regulacji procesów metabolicznych, co ma kluczowe znaczenie w przypadku opisywanych zaburzeń.

TERAPIA GERIATRYCZNA I REHABILITACJA

Terapia IHHT znalazła również zastosowanie w geriatrii i rehabilitacji, pomagając w poprawie zdolności poznawczych i wysiłkowych seniorów. Realizowany podczas jej przeprowadzania trening komórek stanowi dla pacjenta bezpieczną formę leczenia, pozwalając przy tym na polepszenie jego kondycji zdrowotnej, zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym.

CHORBY KARDIOLOGICZNE

Także w leczeniu schorzeń kardiologicznych, takich jak zaburzenia rytmu serca, nadciśnienie tętnicze czy kardiomiopatie, terapia IHHT może stanowić obiecującą strategię postępowania medycznego. Zjawisko naprzemiennej hipoksji umożliwia poprawę funkcjonowania układu sercowo-naczyniowego, co ma duże znaczenie m.in. w przypadku pacjentów po zawale serca.

CHOROBY UKŁADU ODDECHOWEGO

Jednak terapia IHHT wydaje się szczególnie obiecująca zwłaszcza w leczeniu schorzeń związanych z układem oddechowym. W tym obszarze może być stosowana u pacjentów cierpiących na takie problemy jak: bezdech senny, zaburzenia oddychania czy przewlekłe zwężenie dróg oddechowych.

IHHT W SPORCIE

W sporcie terapia mitochondrialna może być stosowana przede wszystkim w celu poprawy kondycji zdrowotnej zawodników. Służy ona wówczas polepszeniu ich wydolności krążeniowo-oddechowej oraz eliminacji mleczanu, co jest szczególnie pomocne w przypadku zespołu przetrenowania.

EFEKTY TERAPII IHHT

  • Obniżenie poziomu cholesterolu
  • Poprawa wrażliwości na insulinę
  • Indukcja syntezy białek obronnych
  • Podwyższenie enzymów glikolowych
  • Ochrona przeciwzapalna
  • Zwiększenie wazodylatacji
  • Zwiększenie angiogenezy
  • Zwiększenie erytropoezy

   

   WSKAZANIA DO TERAPII IHHT

   • Choroby neurologiczne
   • Choroby układu oddechowego
   • Zaburzenia hormonalne
   • Choroby ogólnoustrojowe
   • Choroby reumatyczne
   • Farmakoterapia i chemioterapia
   • Radioterapia
   • Medycyna sportowa
   • Zaburzenia trawienia
   • Niektóre choroby kardiologiczne
   • Terapia geriatryczna

   PRZECIWWSKAZANIA DO TERAPII IHHT

   • Wady serca
   • Choroba wieńcowa
   • Nieustabilizowane ciśnienie tętnicze

   ILE WE WROCŁAWIU KOSZTUJE TERAPIA IHHT?

   We Wrocławiu, w klinice VitMeUp, koszt prowadzenia terapii IHHT wynosi aktualnie od 200 zł.

   Marcin Sproch-Pałka
   Marcin Sproch-Pałka
   25/03/2024
   Bardzo profesjonalne podejście do spraw zdrowia i witalności. Jesteśmy zadowoleni. Polecamy.
   Arkadiusz Gruszczyński
   Arkadiusz Gruszczyński
   11/03/2024
   Bardzo przyjazna klinika. Personel bardzo miły. Szef bardzo miły i skłonny do negocjacji,,🙂
   Kamil Cieplik
   Kamil Cieplik
   09/03/2024
   Dzięki terapii IHHT udało mi się zwiększyć wydolność oraz poprawić jakość snu. Bardzo miła obsługa oraz wygoda na najwyższym poziomie. Polecam serdecznie to miejsce każdemu, kto chce podnieść sobie jakość życia!💚
   danka rondzisty
   danka rondzisty
   09/03/2024
   Wspaniałe miejsce, bardzo czysto, człowiek czuje sie bezpiecznie dzieki wykwalifikowanej kadrze. Wszystko jasno wytłumaczone. Przyjemnie spędzony czas podczas wlewów.
   Anna Jurecka
   Anna Jurecka
   02/03/2024
   Super miejsce z sympatycznym personelem.Pan Arek z zaangażowaniem i pełnym profesjonalizmem podszedł do moich potrzeb witaminowych.Pani Kasia miła delikatna osoba.Z czystym sumieniem POLECAM .
   Katarzyna Kuśmierek
   Katarzyna Kuśmierek
   02/03/2024
   Szczerze polecam. Oboje z mężem korzystamy z wlewów witaminowych. Mąż dodatkowo z chelatacji. Ceny konkurencyjne. Przy zakupie pakietu wlewów witaminowych duże rabaty. Przemiła obsługa i pyszne herbatki ziołowe. Do zobaczenia :-)
   Dawid Hsaja
   Dawid Hsaja
   28/02/2024
   Super sie czuje , po
   Kamil Czernicki
   Kamil Czernicki
   27/02/2024
   Bardzo polecam centrum VitMeUp! Świetna obsługa, terapia dobierana indywidualnie do potrzeb pacjenta konsultowana z profesjonalnym zespołem. Szeroki zakres usług.👍🏻
   Katarzyna Bielecka (swiatmasmak)
   Katarzyna Bielecka (swiatmasmak)
   26/02/2024
   Polecam bardzo serdecznie! Świetna klinika i bardzo miła obsługa! Jestem bardzo zadowolona.
   Daniel Goman
   Daniel Goman
   26/02/2024
   Super miejsce, mili specjaliści. Warto!

   Chętnie odpowiemy nawet na najtrudniejsze pytania!

   Sprecyzuj dział, którego dotyczy zapytanie: