Nowe spojrzenie na objawy ADHD

Nowe spojrzenie na objawy ADHD

Zgodnie z najnowszymi badaniami objawy ADHD są związane z niezwykłymi interakcjami między korą czołową mózgu a jego głębszymi ośrodkami przetwarzania informacji. Analiza dużego zbioru danych, obejmującego ponad 10 000 funkcjonalnych obrazów mózgu młodzieży z i bez ADHD, ujawniła zwiększoną łączność między kluczowymi obszarami mózgu odpowiedzialnymi za kontrolę uczenia się, emocji i zachowania.

Ocena obrazów mózgu dokonana przez naukowców

Zespół badawczy z Narodowego Instytutu Zdrowia (NIH) oraz Narodowego Instytutu Badań nad Genomem Ludzkim ustalił, że symptomy zespołu nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi (ADHD) są powiązane z nietypowymi interakcjami między korą czołową mózgu a głębszymi ośrodkami przetwarzania informacji. Naukowcy przeanalizowali ponad 10 000 funkcjonalnych obrazów mózgu młodzieży z ADHD, publikując następnie swoje wnioski w „American Journal of Psychiatry”.

Doktor Luke Norman, który jest pracownikiem naukowym w Biurze Dyrektora Klinicznego NIMH, wraz ze swoim zespołem, dokonał oceny obrazów mózgu dostarczonych przez ponad 8000 młodych osób z i bez ADHD, pochodzących z sześciu różnych zestawów danych dotyczących obrazowania funkcjonalnego. Właśnie na tej podstawie naukowcy wykryli zależność między funkcjonalną łącznością mózgu a objawami ADHD.

Co udało się ustalić?

Naukowcy odkryli, że u młodzieży z ADHD występuje wyraźnie zwiększona aktywność łączności między głębokimi strukturami mózgu, które są zaangażowane w procesy uczenia się, ruchu, nagrody i emocji a strukturami w przedniej części mózgu, które odpowiadają za kontrolę uwagi i hamowanie niepożądanych zachowań.

Pomimo wcześniejszych podejrzeń badaczy neurobiologii dotyczących nietypowych interakcji między korą czołową a tymi głębokimi strukturami mózgu, które są kluczowe dla rozwoju ADHD, poprzednie badania nie przyniosły jednoznacznych wyników, być może ze względu na niewystarczającą liczbę uczestników (tylko około 100 osób).

Wyniki tej najnowszej analizy mają istotne znaczenie w kontekście lepszego zrozumienia procesów neurologicznych prowadzących do objawów ADHD. Zapewniają one nowe, solidne dowody na szlaki nerwowe związane z ADHD, przekraczając tym samym ograniczenia wcześniejszych, bardziej ograniczonych badań. Co najważniejsze, odkrycie to nie tylko poszerza naszą wiedzę na temat ADHD, ale także otwiera drzwi do opracowania bardziej ukierunkowanych i skutecznych strategii terapeutycznych.

Terapia IHHT jako forma wsparcia dla pacjentów z ADHD

W praktyce klinicznej wybór odpowiedniej terapii powinien być oparty na indywidualnej ocenie pacjenta, uwzględniając jego potrzeby, preferencje i stopień nasilenia objawów. A dążenie do spersonalizowanego podejścia terapeutycznego może przynieść najlepsze rezultaty w zarządzaniu ADHD i poprawie jakości życia pacjentów.

Warto więc mieć świadomość na temat dostępnych metod wspierania pacjentów z opisywanym zaburzeń – których przykładem jest prowadzona w naszym centrum medycznym we Wrocławiu terapia IHHT polegająca na rekonwalescencji komórkowej prowadzącej do wytworzenia nowych mitochondriów oraz poprawy ogólnej kondycji organizmu pacjenta, cierpiącego na ADHD bądź inne zaburzenie czy chorobę.

Więcej o terapii mitochondrialnej przeczytasz tutaj -> Terapia IHHT.

Źródła:

Brain Connectivity Breakthrough Sheds New Light on ADHD | Neuroscience News https://neurosciencenews.com/brain-connectivity-adhd-25751/

Wlewy witaminowe

Odpowiednio skomponowana kroplówka witaminowa, jest idealnym sposobem nawadniającym organizm pacjentów i stanowi bardzo wydajną formę wspomagania leczenia chorych, ponieważ ma bardzo pozytywny wpływ na funkcjonowanie organizmu człowieka.

Trychologia

Trychologia zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem dolegliwości związanych z włosami i skórą głowy takimi jak:

  • nadmierne wypadanie włosów
  • łysienie
  • łupież
  • łojotokowe zapalenie skóry
  • atopowe zapalenie skóry
  • łuszczyca
  • przetłuszczanie się włosów i skóry głowy

Medycyna estetyczna

W ofercie medycyny estetycznej VitMeUp posiadamy:
*zabiegi mezoterapii,
*botoks,
*nici,
*lipoliza iniekcyjna,
*peelingi.

Badania diagnostyczne

W naszej klinice posiadamy szeroki pakiet badań z oferty największej w Polsce sieć laboratoriów medycznych DIAGNOSTYKA.

Badania można wykonać bez skierowania, a ich wyniki poznać online.

Zaplanuj swoją wizytę z VitMeUp

Kontakt

Skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie

Wizyta

Umów wizytę do swojego domu lub odwiedź jedną z kilku naszych placówek

Zdrowie

Spotkaj się z naszym wykwalifikowanym personelem medycznym i rozpocznij swoją ścieżkę leczenia!