Detoks sokowy – naturalne oczyszczenie organizmu

Jesteś tym, co jesz i pijesz, dlatego niezmiernie ważnym elementem codziennego odżywiania, są odpowiednio dobrane posiłki. Zła dieta, stosowanie używek i spożywanie niezdrowych pokarmów, w tym również nadmiernej ilości cukrów  i alkoholu, wpływa na pogorszenie naszego zdrowia, samopoczucia i ogólnego stanu organizmu. Dodatkowo zwiększa szanse na powstanie chorób układu krążenia, nadwagi, cukrzycy czy zmian miażdżycowych.

Odpowiednia dieta i detoks sokowy sposobem na długie życie 

Stosowanie się do ogólnych zaleceń dietetyków i specjalistów od zdrowego żywienia, może zapobiec powstawaniu niechcianych chorób, wydłużyć nam życie i sprawić, że będziemy cieszyć się zdrowiem przez długie lata. Niezbędne do tego celu, jest spożywanie różnorodnych posiłków, w tym również bogatych w owoce, warzywa, czy orzechy. Istotnym elementem odżywiania, jest również nawadnianie organizmu i dostarczanie składników odżywczych przez cały dzień.

Idealnym sposobem, aby wspomóc ten proces, a przy okazji również zapewnić sobie oczyszczenie organizmu, jest dieta sokowa, która opiera się na spożywaniu koktajli owocowo – warzywnych i soków, które dostarczają ogromną ilość witamin. Tego typu napoje możesz spokojnie przygotowywać w swoim domu z warzyw, które akurat masz pod ręką np. pomidorów, marchwi, pietruszki, szpinaku czy jarmużu zmieszanych z owocami lub z tym, co lubisz.

Domowe sposoby pozwolą Ci na wykorzystanie nadmiaru warzyw i owoców, których nie zdążysz zjeść lub uratujesz je przed zepsuciem. Jeśli jednak nie masz czasu lub odpowiedniego blendera, dzięki któremu zrobisz samodzielnie tego typu koktajle, a zależy Ci na odpowiednio zbilansowanej diecie, warto skorzystać z gotowych produktów oferowanych przez profesjonalne firmy, zajmujące się dietetyką.

Warto wspomnieć o tym, że detoks sokowy, to nie dodatek do posiłku, czy sok z wyciskanych owoców, dodawany do obiadu, ale dieta – detoks, która ma na celu spożywanie koktajli owocowych i warzywnych jako całodziennego posiłku, aby oczyścić organizm i pozbyć się niepotrzebnych toksyn z krwiobiegu.

Koncepcja diety sokowej i zastosowanie w codziennym życiu

Dieta sokowa pozwala zniwelować skutki złej diety i nieodpowiedniego odżywiania. Stosowanie tego rodzaju oczyszczania organizmu pozwala już w niespełna kilka dni dostarczyć organizmowi odpowiednich substancji odżywczych, ale również oczyścić w naturalny sposób organizm z różnego rodzaju toksyn.

Odpowiednio zbilansowany zestaw witamin i minerałów w detoksie sokowym, w tym duża zawartość błonnika, poprawia znacząco funkcjonowanie układu pokarmowego, reguluje i przyspiesza metabolizm i poprawia znacząco ogólne samopoczucie.

W naszej klinice witaminowej wspieramy osoby, które stosują detoks sokowy i szukają dodatkowego wsparcia swojego organizmu.