Chelatacja jako skuteczna walka z metalami ciężkimi w naszym organizmie

Nawet niewielka ilość metali ciężkich, może zakłócić pracę komórek, a tym samym działanie szlaków metabolicznych, czyli następujących po sobie reakcji, które wpływają na prawidłowe działania wszystkich układów, ponieważ kolejne produkty przemiany materii, są pożywką dla następnych komórek, a te dla następnych.

Gdy dochodzi do poważnego zatrucia lub kumulowania metali ciężkich w organizmie, nasze komórki i całe układy, przestają prawidłowo funkcjonować, ponieważ dochodzi do walki organizmu, aby pozbyć się jak najszybciej niebezpiecznych i szkodliwych substancji.

Chelatacja jest metodą terapii, której głównym zadaniem, jest usuwanie metali ciężkich z organizmu, jak również oczyszczanie żył ze złogów miażdżycowych. Terapia chelatowa to jedna z najbardziej skutecznych metod leczenia zatruć metalami ciężkimi. Już w 1957 roku odkryto, że chelatacja jest możliwa dzięki użyciu kwasu wersenowego, inaczej EDTA.

To z jego pomocą okazało się, że w przypadku zaawansowanej miażdżycy tętnic, związek EDTA, działa bardzo korzystnie na na oczyszczanie żył i tętnic ze złogów miażdżycowych, ponieważ łączy się z tymi związkami i rozpuszcza je, dzięki czemu można o wiele łatwiej usunąć je z organizmu człowieka. Dzięki temu żyły skutecznie są oczyszczane ze złogów lipidowych.

Już w 1988 roku zostały opublikowane wyniki badań klinicznych amerykańskich kardiologów, w których wykazano, że w grupie 2870 osób leczonych terapią chelatową, stwierdzono poprawę w ponad 90% przypadkach osób leczonych na zaburzenia dolnych kończyn i dusznicę bolesną, oraz ponad 50% u osób z zaburzeniami krążenia mózgowego.

Dało to podstawę do szerszego i baczniejszego przyjrzenia się metodzie, która może ratować ludzkie życia, dzięki poprawieniu drożności żył i tętnic, a tym samym poprawie ich przepustowości i krążenia krwi w układzie krwionośnym.

Czy EDTA, jest odpowiedzią na walkę z miażdżycą?

Prawidłowo wykonywana chelatacja, jest skuteczna i bezpieczna dla organizmu człowieka. Nie odnotowano dotychczas groźnych powikłań czy skutków negatywnych lub ubocznych działania terapii chelatowej. Co prawda stosowany przez lekarzy kwas wersenowy (EDTA), należy do tych związków, które nie są przyswajalne przez nasz organizm, ale jest całkowicie nieszkodliwy i wydalany podczas procesów przemiany materii.

Chelatacja związkiem EDTA, jest terapią działającą oczyszczająco na organizm człowieka. W szczególności stosowana jest we wszystkich przypadkach chorób, które są związane z miażdżycowymi zmianami w żyłach i tętnicach, co skutkuje poprawą krążenia i ogólną poprawą stanu zdrowia pacjenta.

Jednak to nie wszystko, ponieważ chelatacja, jest skutecznym sposobem, aby pozbyć się niebezpiecznych metali ciężkich takich, jak chociażby te pobierane z przetworzonych pokarmów, używek różnego typu i zanieczyszczonego powietrza np. ołowiu, kadmu, rtęci, żelaza, miedzi, arsenu, strontu czy wanadu.

Te związki mogą powodować uszkodzenie czerwonych krwinek, zmniejszenie gęstości kości, czy zaburzenia pracy wątroby i nerek, powodować nadciśnienie, nerwowość, zaburzenia wzroku, problemy z pamięcią przez postępującą degenerację tkanki nerwowej oraz bezpłodność, która coraz częściej staje się bardzo poważnym problemem współczesnego społeczeństwa.

Chelatacja pozwala na pozbycie się szkodliwych związków, ale szczególnie ważna jest jako terapia wspierająca naturalny proces obronny naszego organizmu w pozbywaniu się toksyn i metali ciężkich. Wykazano bowiem, że chelatacja zapobiega utlenianiu lipidów i cholesterolu, zmniejsza lepkość krwi, zwiększa elastyczność tętnic, umożliwia lepsze ukrwienie mięśnia sercowego i zapobiega powstawaniu choroby niedokrwienia serca.

Wskazania do chelatacji i stosowanie jej na co dzień

Chelatacja stała się skuteczną i bardzo bezpieczną metodą wspomagającą leczenie miażdżycy i chorób związanych z zatorami żył i tętnic, ponieważ stosowany w kuracji chelatowej kwas wersenowy, czyli EDTA, skutecznie wspomaga usuwanie złogów wapniowych i udrażnianie naczyń krwionośnych, co zapewnia efektywniejszy przepływ krwi, a tym samym obniżenie jej ciśnienia i zmniejszenie siły parcia na żyły i tętnice. Terapia EDTA, jest całkowicie bezbolesna, a kwas wersenowy, jak już zostało wspomniane wcześniej, jest stosowany również w leczeniu zatruć metalami ciężkimi – szczególnie w nagłych przypadkach np. w wyniku pracy w szkodliwych warunkach lub obecności chorego w szkodliwych warunkach o wysokiej zawartości metali ciężkich lub wyniku wypadku, podczas którego zostały wyzwolone metale ciężkie.

Chelatacja może być przeprowadzone również w leczeniu wielu innych dolegliwości, które związane są z nieprawidłowym krążeniem i chorobami serca. Jest również polecana i zalecana pacjentom, którzy cierpią na bóle migrenowe, zawroty głowy czy szumy uszne. Co ciekawe chelatacja, jest również wskazana jako terapia, która wspomaga leczenie chronicznego zmęczenia i depresji. Oczyszczając organizm, udrażniając naczynia krwionośne w całym ciele, w tym również w mózgu, poprawia samopoczucie, przepływ krwi i wzmaga poprawienie nastroju i dodaje energii.

Chelatacja, jest również wskazana jako terapia, która z powodzeniem wspomaga funkcjonowanie pacjentów cierpiących na Alzheimera, chorobę Buergera (zakrzepowo-zarostowe zapalenie obwodowych tętnic i żył) czy chorobę Raynauda (nawracające blednięcie skóry palców, wywołanym przez nagły skurcz naczyń krwionośnych). Chelatacja wskazywana jest również jako kuracja wspomagająca chorych na zwyrodnieniową chorobę stawów.

Chelatacja – podawanie i przygotowanie do zabiegu

Warto nadmienić, że chelatację kwasem wersenowym EDTA, podaje się we wlewach dożylnych w postaci kroplówki, a więc pacjent otrzymuje odpowiednią dawkę prosto do krwiobiegu, zwiększając tym samym skuteczność kuracji chelatowej. Pojedynczy wlew z kroplówki utrzymuje się w krwiobiegu do 2 godzin, ponieważ po tym czasie ponad 80% soli kwasu wersenowego trafia do moczu.

Jedynym przeciwwskazaniem do zastosowania chelatacji i jakiejkolwiek terapii oczyszczającej, jest całkowita niewydolność nerek, która może spowodować poważne problemy zdrowotne u pacjenta, a nawet zgon. W innych przypadkach, decyzję o zastosowaniu i dawce kuracji, podejmuje lekarz podczas pierwszej wizyty, określającej długość chelatacji i dawkę, która będzie zastosowana.

Każdy pacjent, jest indywidualnym przypadkiem, dlatego nie ma określonych odgórnie dawek i długości stosowania chelatacji. Aby przygotować się odpowiednio do zabiegu chelatacji, warto udać się uprzednio do lekarza pierwszego kontaktu wraz z całą historią choroby lub schorzenia. O długości kuracji, ilości dawek oraz ich wielkości, zadecyduje lekarz, biorąc pod uwagę stopień zaawansowania choroby i historię jej przebiegu. Chelatacja jest skutecznym sposobem, aby wspomóc leczenie chorób, ale może być stosowana wyłącznie pod nadzorem lekarza, ponieważ podczas jej przebiegu należy przeprowadzić badania krwi oraz badania moczu.

Między kolejnymi dawkami, bardzo istotna jest również odpowiednio dobrana dieta i suplementacja w postaci wlewów witaminowych lub składnikami o wysokiej zawartości wymaganych minerałów i witamin. Warto również pamiętać, że po każdym podaniu kroplówki, należy wypić około 1 litra płynów – najlepiej czystej wody.

Klinika witaminowa VitMeUp stosuje chelatację kwasem wersenowym – EDTA oraz wlewy witaminowe w zgodzie z naturalnymi potrzebami każdego organizmu i zgodnie z zaleceniami lekarza oraz badaniami laboratoryjnymi.