VitMeUp 
Koncept Zdrowia

W VitMeUp od zawsze z powodzeniem zajmowaliśmy się podawaniem wlewów witaminowych naszym pacjentom. Specjalizujemy się w medycznym zastosowaniu wlewów witaminowych. Nasza działalność w przeciągu ostatnich lat opierała się zawsze o najnowocześniejsze i najświeższe informacje ze świata medycyny, świadczeń medycznych, profilaktyki zdrowia oraz diagnostyki. 

Pragnąc pogłębiać naszą wiedzę oraz świadomość naszych pacjentów, zaprosiliśmy również do współpracy najwyższej klasy specjalistów, którzy każdego dnia wspomagają nas w naszej pracy, dostarczając informacji na temat najnowszych metod badawczych i diagnostycznych. Ich wiedza i wsparcie jest dla naszej kliniki wartością, która sprawia, że VitMeUp stało się czymś więcej, niż tylko kliniką witaminową.

Od zawsze naszym głównym celem była promocja zdrowia i profilaktyki jako całości. Dzięki indywidualnemu podejściu do każdego pacjenta, pragnęliśmy poznać jak najlepiej potrzeby zdrowotne organizmu człowieka, aby móc wdrażać najbardziej skuteczne i spersonalizowane metody diagnostyczne i lecznicze. Głęboko wierzymy, że medycyna, we współczesnym świecie, powinna być indywidualna i wysoko spersonalizowana pod kątem każdego, pojedynczego organizmu człowieka. 

Między innymi dlatego właśnie nasza klinika stała się Konceptem Zdrowia, który zajmuje się zarówno promocją zdrowia, wdrażaniem specjalistycznych i najnowocześniejszych metod diagnostycznych oraz leczniczych, ponieważ VitMeUp, to nie tylko wlewy witaminowe, które stosujemy z powodzeniem od lat, ale również szeroka diagnostyka, począwszy od badań krwi i moczu, jak również badania na poziomie genetycznym, które z powodzeniem stosujemy w klinice VitMeUp. 

Jednymi z najbardziej skutecznych badań genetycznych, są testy nutrigenetyczne NutriGen. To zaawansowane i wszechstronne badania, skoncentrowane na zdrowym stylu życia, dedykowany wszystkim osobom, które pragną zrzucić dotychczasową wagę ciała, poprawić swoją wydajność sportową, ujawnić różnego rodzaju nietolerancje pokarmowe, ale przede wszystkim poznać szczegółowe informacje na temat swojego organizmu. 

Dzięki szczegółowym wynikom testu i dogłębnej analizie, testy nutrigenetyczne przedstawiają indywidualne predyspozycje genetyczne Twojego organizmu, związane z utratą masy ciała, wpływem aktywności fizycznej na Twoje ciało i zdrowym stylem życia. Testy nutrigenetyczne, to również idealny sposób, aby poznać wszelkiego rodzaju predyspozycje do nietolerancji pokarmowych i nadwrażliwości na różnego rodzaju pokarmy. Dowiesz się również więcej na temat aktywności Twoich hormonów i ich wpływ na ogólny stan Twojego organizmu.

Ważna jest ochrona zdrowia na każdym etapie życia

We współczesnym świecie doświadczamy wiele, bardzo istotnych zmian, które kształtują nasze życie i dostarczają różnorodnej wiedzy, zarówno medycznej i technologicznej. Żyjemy w czasach, które pozwalają poznawać nam najgłębsze zakamarki naszego ciała, uwzględniając również badania genetyczne, które wkrótce staną się powszechnie stosowane w profilaktyce. 

Oprócz faktu, że dokonały się i nadal dokonują zmiany na poziomie zdrowia publicznego i medycyny środowiskowej, wszyscy doświadczamy również takich zmian, jak zanieczyszczenie pokarmów, zmiany produkcyjne w przemyśle spożywczym w postaci modyfikacji produktów spożywczych, bogatych w konserwanty (glifosat, fosforany, utwardzacze smaku, pestycydy).

Istnieją również związki, które nie zostały jeszcze przebadane, a są codziennie wdychane lub spożywane przez człowieka. Mamy również do czynienia z ogromnym zanieczyszczeniem środowiska naturalnego, w tym z efektem smogu zawierającym metale ciężkie i wszelkiego rodzaju związki dostające się do powietrza w wyniku spalania paliw. 

Wdychamy zanieczyszczone powietrze każdego dnia jadąc do pracy czy spacerując chodnikiem, co powoduje, że ekspresja chorób, czy nawet prostych stanów chorobowych, związanych z układem krążenia, układem metabolicznym, układem nerwowym czy układem mięśniowym, powodują bardzo duże wyzwanie dla obecnie znanych terapii i metod leczenia. 

W VitMeUp od samego początku kładziemy ogromny nacisk na zespoły holistyczne i interdyscyplinarne, składające się ze specjalistów medycznych, z każdej branży, w tym przede wszystkim w zakresie farmakologii, suplementacji, fizjoterapii, trychologii, biochemii oraz innych, aby nieść pomoc naszym pacjentom kompleksowo, a więc nie tylko na poziomie chorobowym, ale również w zakresie identyfikacji źródła braków i optymalnym ich uzupełnieniem. 

Wychodzimy z założenia, że problem w nieprawidłowym funkcjonowaniu organizmu człowieka nie leży wyłącznie w jego stanie chorobowym lub w jednym miejscu, a poprawa samopoczucia i ogólnego stanu organizmu powinna polegać na badaniu całościowym, nad którym od wielu lat pracuje medycyna holistyczna. 

Zakłada ona, że ograniczanie się wyłącznie do leczenia określonej choroby czy narządu, już nie wystarczy, ponieważ człowiek jest jednym układem – tworzy jeden organizm, którego wszystkie układy współpracują ze sobą, są od siebie zależne i wpływają na siebie, zapewniając prawidłowe funkcjonowanie całego ciała. 

Niedobory, które należy uzupełniać za wszelką cenę

Przeżywamy obecnie czasy, w których całe społeczeństwo funkcjonuje z niedoborami różnego rodzaju witamin. Są to zarówno uwarunkowania klimatyczne, zanieczyszczenie powietrza i współczesny tryb życia oraz stosowanie różnego rodzaju używek, które wdarły się do naszego życia w postaci trendów lub popularności, a także swego rodzaju przyjemności. 

Przykładem takich używek, jest chociażby cukier, którego nadmiar powoduje szereg chorób, głównie układu krążenia i mózgu oraz kawa, która przyczynia się do wypłukiwania wielu pierwiastków i witamin. Nie wspominając o silniejszych używkach, które dostarczają do naszego organizmu całą masę szkodliwych substancji i metali ciężkich, jesteśmy codziennie narażeni na szkodliwe działanie wielu substancji, z którymi nasz organizm nie zawsze potrafi sobie poradzić.

Uwarunkowania klimatyczne, o których wcześniej wspomnieliśmy, wpływają również na cały nasz organizm i jego prawidłowe funkcjonowanie. Ze względu na dość chłodny klimat i zaledwie dwa ciepłe i słoneczne miesiące w ciągu całego roku kalendarzowego w Polsce, ponad 90% polskiego społeczeństwa cierpi na niedobory witaminy D3, które powinny być uzupełniane w diecie lub poprzez odpowiednią suplementację. 

Cierpimy również na niedobory witaminy C, która jest jedną z najszybciej wydalanych witamin przez organizm człowieka, a wpływa zbawiennie na każdy układ znajdujący się w organizmie człowieka. Oprócz podstawowych witamin, brakuje nam również pozostałych mikro i makroelementów oraz biopierwiastków, ponieważ od pewnego czasu powiedzenie: “jesteś tym co jesz i pijesz”, jest już nieaktualna. 

W obecnym świecie jesteśmy tak naprawdę tym, co przyswaja nasz organizm, a nie są to jedynie pokarmy, ale wszystkie związki, które nasz organizm wchłania również razem z powietrzem. Nic więc dziwnego, że mimo ogromnego postępu medycyny i wiedzy medycznej, całe społeczeństwa cierpią na przeróżnego rodzaju choroby autoimmunologiczne, choroby zwyrodnieniowe, zespoły metaboliczne czy różnego rodzaju stany chorobowe, związane z zaburzeniami flory bakteryjnej, które powodują ogromne obniżenie naturalnej odporności organizmu i problemy z przyswajaniem najprostszych pokarmów, które są ubogie w witaminy. 

W związku z powyższym metody podawania pewnym produktów, bogatych w witaminy i mikroelementy staje się coraz bardziej skuteczne i wydaje się wręcz być dobrem komplementarnym.

Zdrowie jest najważniejsze – brońmy zdrowia każdego pacjenta!

W VitMeUp głęboko wierzymy, że możemy pomóc każdemu pacjentowi w budowaniu zdrowego i dobrze funkcjonującego organizmu, którego wszystkie układy, staną się jednym, silnym mechanizmem, zdolnym do optymalnej pracy nad zdrowiem całego ciała. Dlatego oferujemy Państwu usługi, opracowane na podstawie najnowocześniejszych technologii i potwierdzonych badań naukowych oraz klinicznych. 

W VitMeUp nie skupiamy się wyłącznie na poprawieniu zewnętrznych aspektów zdrowia i urody. Dzięki prozdrowotnemu i holistycznemu podejściu całościowemu do organizmu człowieka, możemy zadbać o pacjenta kompleksowo. Medycyna holistyczna charakteryzuje się uzupełnieniem witamin i mikroelementów w taki sposób, aby ich działanie było widoczne zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz ciała pacjenta, skupiając się nie tylko na schorzeniach i chorobach, ale traktując organizm jako jeden, sprawnie pracujący mechanizm, którego wszystkie elementy są istotne i współgrają ze sobą, budując dobre samopoczucie człowieka. 

Oferta naszego Konceptu Zdrowia skierowana jest dla każdego. Posiadamy również specjalną ofertę dla sportowców, którzy pragną poprawić poziom regeneracji organizmu czy poziomu wypoczynku poprzez polepszeniu jakości snu. Oferujemy bardzo szeroką diagnostykę, jak również opracowane przez naszych specjalistów, określone terapie dla sportowców, uzależnione od intensywności i rodzaju wykonywanego wysiłku fizycznego oraz rodzaju dyscypliny. 

Dzięki holistycznemu podejściu do organizmu każdego naszego pacjenta, proponujemy, jako jeden z elementów wzmacniania organizmu, fizjoterapię profilaktyczną, zabiegi terapii manualnej oraz leczenie stawów i różnego rodzaju kontuzji, które wymagają również odpowiedniej suplementacji i diagnostyki jakościowej. 

Kolejnym, bardzo ważnym działem, który rozwijamy w Instytucie VitMeUp, jest medycyna Anti-Aging w kontekście długowieczności nie tylko naszego ducha, ale przede wszystkim ciała. Naszym głównym celem, jest działanie w metodologii Beauty from within, czyli piękna od środka, polegającej na wzbogacaniu organizmu niezbędnymi witaminami i mikroelementami, które w widoczny sposób poprawiają zarówno stan włosów, paznokci i skóry, ale również pozytywnie wpływają na ogólne samopoczucie i zdrowie naszego całego organizmu. 

Wkrótce w VitMeUp będziecie mogli Państwo znaleźć również ofertę Centrum Opieki nad Pacjentami Tężyczkowymi, które z powodzeniem diagnozuje tężyczkę, będącą często bardzo poważnym problemem, przerastającym możliwości jednego lekarza. Ze względu na fakt, że Tężyczka jest bardzo złożonym i skomplikowanym stanem chorobowym, zwykle związanym z zaburzeniami elektrolitów, najczęściej wapnia i magnezu. 

Metody wspierania pacjentów w VitMeUp

VitMeUp Koncept Zdrowia oferuje Państwu wsparcie specjalistycznych sposobów leczenia, dzięki czemu możemy zaproponować metody uzupełnienia leczenia np. w przypadku leczenia powikłań cukrzycowych, w regeneracji i poprawie ogólnego stanu wątroby przy pomocy kuracji aktywnych. 

Przeprowadzamy specjalistyczne wlewy witaminowe przy pomocy takich aminokwasów, jak Arginina oraz kuracji z Ornityną, które wykazują bardzo dużą skuteczność we wspieraniu specjalistycznego leczenia oraz uznane przez środowiska lekarskie na całym Świecie. Tego typu terapie stosowane w sposób dożylny, powodują o wiele szybszy powrót pacjentów do pełnego zdrowia. 

Wspieramy również pacjentów neurologicznych, u których wlewy witaminowe, w szczególności wzbogacone o kilka rodzajów magnezu, dostarczają skutecznie bezpośrednio do krwiobiegu potrzebne mikroelementy i witaminy. Z naszego doświadczenia i praktyki wiemy również, że nasze wlewy witaminowe dostarczają również składniki odżywcze bezpośrednio do komórek, co wywołuje efekt zdrowej komórki. 

W klasycznym leczeniu suplementami w postaci tabletek lub proszków i płynów, podawanych doustnie, nie jest to możliwe, ponieważ wszystkie witaminy i minerały, zanim dostaną się do krwiobiegu, muszą zostać przetworzone w przewodzie pokarmowym. Dlatego suplementacja wlewami witaminowymi, podawanymi bezpośrednio do krwioobiegu, jest najskuteczniejszym sposobem podawania witamin i mikroelementów. 

VitMeUp wspiera również pacjentów onkologicznych, którzy często  w trakcie i po zabiegach radioterapii i leczenia, wykazują znaczący spadek odporności organizmu oraz niedobory wielu witamin potrzebnych organizmowi człowieka. Dlatego wspieramy pacjentów onkologicznych w sposób komplementarny na każdym etapie jego leczenia zgodnie z zaleceniami i po konsultacji z lekarzem prowadzącym oraz bezpośrednio po leczeniu, aby uzupełnić niskie poziomy witamin w organizmie. 

Oprócz wlewów witaminowych i różnego rodzaju kuracji, w naszym Instytucie stosujemy również kurację chelatacyjną przy pomocy kwasu wersenowego, czyli taką, która pomaga naszym pacjentom pozbyć się szkodliwych związków, toksyn i metali ciężkich zarówno po leczeniu onkologicznym, jak również jako ogólne oczyszczanie organizmu ze szkodliwych substancji, w tym przemiany materii. 

Chelatacja jest również skuteczną i bezpieczną metodą wspomagającą leczenie miażdżycy i chorób związanych z zatorami żył i tętnic. Chelatacja może być również stosowana z powodzeniem w przypadku wielu innych dolegliwości, związanymi z nieprawidłowym krążeniem i chorobami serca. Jak więc widać, jest to kuracja bardzo wszechstronna, która może być stosowana przez każdego z nas w dowolnym wieku, zgodnie z zaleceniami lekarza. 

Gdzie odnaleźć VitMeUp 

Główną naszą siedzibą jest Wrocław. Posiadamy cztery nowoczesne gabinety: Wrocław Śródmieście, Wrocław Ołtaszyn, Wrocław Jagodno i Wrocław Kiełczów. Każdy z nich oferuje nasze specjalistyczne usługi wlewów witaminowych i chelatacji oraz wszelkiego rodzaju badania diagnostyczne oraz testy nutrigenetyczne. 

Za niedługo nastąpi otwarcie gabinetów w Centrum Medycznym Medical Arts w Krakowie, gdzie zapraszamy każdą osobę, która pragnie zadbać o swoje zdrowie z VitMeUp!

Serdecznie zapraszamy do naszych gabinetów!

Skontaktuj się z naszym specjalistą

Potrzebujesz porady przed wizytą w naszym gabinecie?
Napisz do nas, a my odpowiedmy na wszystkie Twoje pytania. 

Klinika VitMeUp

N

Wykwalifikowany personel medyczny

W naszej klinice znajdziesz doświadczonych lekarzy, dietetyka klinicznego, trychologa oraz specjalistów w zakresie suplementacji. 

N

Usługa dojazdów do domu pacjenta

Nie możesz dotrzeć samodzielnie do naszej kliniki? Zamów usługę dojazdów do domu pacjenta.

N

Kompleksowa opieka nad pacjentem

Pacjent, który trafi do naszych gabinetów może liczyć nie tylko na pełną diagnostykę i opiekę lekarską, ale również na interdyscyplinarne zespoły, które pomogą mu w powrocie do zdrowia

Formularz

Wyślij wiadomość

Czego dotyczy zapytanie?