PROJEKT ZIELONA DOLINA

Zielona Dolina – projekt, w którym z dumą uczestniczymy

Sieć klinik Vitmeup wraz z jej założycielem i promotorem zdrowego stylu życia Arkadiuszem Bujasem uczestniczy w wielu prozdrowotnych inicjatywach. Jedną z nich jest projekt Zielona Dolina zainicjowany przez Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu. Czego dokładnie dotyczy? O tym w naszym artykule – zapraszamy do lektury!

 

Czym jest projekt Zielona Dolina?

Zielona Dolina to projekt mający na celu wspieranie przedsięwzięć gospodarczych w zakresie produkcji odżywczej, zdrowej żywności na terenie Dolnego Śląska. Eksperci z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu odkrywając potencjał naszego regionu, postanowili opracować działania, które w perspektywie czasu mają utworzyć województwo dolnośląskie, jako jeden z najlepszych regionów do produkcji wysokiej jakości żywności funkcjonalnej oraz suplementów diety i nutraceutyków.

 

Na jakich działaniach opiera się Zielona Dolina?

Twórcom zależy przede wszystkim na kształtowaniu BIO-biznesu, dotyczącego m.in. wyspecjalizowanej produkcji żywności prozdrowotnej. Przekłada się to na konkretne działania Zielonej Doliny, czyli m.in.:

– ochronę środowiska naturalnego regionu, by produkować wysokiej jakości żywność tradycyjną (np. miody).

– przywrócenie, ożywienie i rozwój małej przedsiębiorczości wytwarzającej regionalne i tradycyjne produkty (m.in. sery, wędliny).

– edukację i rozproszenie wiedzy na temat świadomego, zdrowego odżywiania u dzieci, młodzieży i dorosłych.

– pomoc w rozwoju metod pozwalających na pozyskanie i przetworzenie naturalnych źródeł surowców rolnych i biotechnologicznych w prozdrowotne produkty żywnościowe (np. ekologiczne wina, pasty, nalewki).

– tworzenie sieci powiązań pomiędzy samorządami, naukowcami i przedsiębiorcami służącymi społeczności.

 

Kto zaufał tej inicjatywie?

Projekt Zielona Dolina jest tworzony przez ekspertów z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu w porozumieniu z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego. W projekcie biorą udział m.in. prof. dr hab. inż. Tadeusz Trziszka – Rektor Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu (kadencja 2016-2020).

 

Vitmeup i Arkadiusz Bujas zaproszeni do projektu

I my sami wspieramy tę inicjatywę. Zależy nam, by mieć wokół siebie producentów i dostawców dbających o naszą planetę i produkujących odżywcze, pełne witamin produkty spożywcze. Jak mówi założyciel naszej kliniki oraz entuzjasta zdrowego stylu życia Arkadiusz Bujas – „Nie wystarczy jeść „jakieś” warzywa i „zdrowe” produkty, by cieszyć się zdrowiem. Warto je pozyskiwać z dobrych, ekologicznych upraw, gdy mamy pewność, że mają one odpowiednią ilość witamin i brak szkodliwych substancji”. Wyznając te wartości, Arkadiusz Bujas został zaproszony do wspierania projektu. Zachęcamy zatem do tego każdego, kto pragnie w realny sposób wpłynąć na odbudowę dolnośląskiego przemysłu rolno-spożywczego i pełne wykorzystanie jego potencjału gospodarczego.

 

Skontaktuj się z naszym specjalistą

Potrzebujesz porady przed wizytą w naszym gabinecie?
Napisz do nas, a my odpowiedmy na wszystkie Twoje pytania. 

Klinika VitMeUp

N

Wykwalifikowany personel medyczny

W naszej klinice znajdziesz doświadczonych lekarzy, dietetyka klinicznego, trychologa oraz specjalistów w zakresie suplementacji. 

N

Usługa dojazdów do domu pacjenta

Nie możesz dotrzeć samodzielnie do naszej kliniki? Zamów usługę dojazdów do domu pacjenta.

N

Kompleksowa opieka nad pacjentem

Pacjent, który trafi do naszych gabinetów może liczyć nie tylko na pełną diagnostykę i opiekę lekarską, ale również na interdyscyplinarne zespoły, które pomogą mu w powrocie do zdrowia

Formularz

Wyślij wiadomość

Czego dotyczy zapytanie?