Mezoterapia igłowa
MEZOTERAPIA IGŁOWA WROCŁAW
Mezoterapia igłowa to zabieg, który polega na wstrzykiwaniu niewielkich dawek substancji odżywczych bezpośrednio w zmienione miejsca. Metoda ta pomaga odżywić skórę, zapobiega procesom starzenia się, redukuje cellulit oraz wykazuje skuteczność w walce z rozstępami.
Nic więc dziwnego, że mezoterapia igłowa (Wrocław i okolice) zyskała tak dużą popularność wśród kobiet (i nie tylko). To sposób na elastyczną, rozświetloną i odżywioną skórę.
CO TO JEST MEZOTERAPIA IGŁOWA?
Mezoterapia igłowa nazywana jest również mezoterapią iniekcyjną. Obecnie jest uznawana za jeden z najchętniej wykonywanych zabiegów medycyny estetycznej. Jego celem jest dostarczenie do skóry właściwej ważnych substancji odżywczych, które pozytywnie wpływają na jej kondycję.
Iniekcja polega na użyciu strzykawki i igły lub specjalnego pistoletu do mezoterapii. To sprawia, że substancje aktywne po pokonaniu bariery naskórkowej mogą dotrzeć bezpośrednio w miejsce, w które powinny. Dzięki temu efekt zabiegu jest szybciej widoczny.
Zazwyczaj w wykorzystywanych koktajlach znajdują się m.in. silnie nawilżający kwas hialuronowy, witaminy, peptydy oraz wyciągi roślinne. Skład preparatu opracowuje specjalista wykonujący zabieg, biorąc pod uwagę rodzaj problemu skórnego, jego zaawansowanie oraz indywidualne predyspozycje danej osoby.
Mezoterapia igłowa może być wykonywana na takich obszarach ciała jak m.in.: twarz, szyja, dekolt, ręce, brzuch, uda, biodra, pośladki oraz skóra głowy. Zaleca się rozpocząć stosowanie zabiegu w wieku ok. 30 lat. Taki krok pomaga powstrzymać efekty starzenia, zanim pojawią się zaawansowane zmiany skórne oraz głębokie zmarszczki.
Mezoterapia igłowa (Wrocław i okolice) widocznie poprawia stan skóry, wygładzając zmarszczki i walcząc z różnego typu problemami skórnymi. Substancje aktywne, które zostają wtłoczone pod skórę, mają za zadanie pobudzić produkcję kolagenu i elastyny.
JAK PRZEBIEGA ZABIEG MEZOTERAPII IGŁOWEJ?
Przed zabiegiem wykonywane jest miejscowe znieczulenie – polega ono na nałożeniu specjalnego kremu (Emla) na dany obszar ciała. Do mezoterapii igłowej specjalista musi dobrać odpowiednią wielkość i długość igły. Substancje odżywcze wtłaczane są na głębokość do 2 mm. Nakłucia wykonywane są w pewnych odstępach od siebie (ok. 0,5-1,5 cm).
Po wykonaniu iniekcji stosowany jest masaż, którego celem jest równomierne rozprowadzenie składników odżywczych pod skórą. Mogą one działać nawet miesiąc po zabiegu.
Koktajle do mezoterapii igłowej najczęściej bogate są w: kwas hialuronowy, peptydy, krzemionkę organiczną, witaminy, kwas glikolowy, retinol, antyoksydanty, wyciągi roślinne, oligoelementy oraz polirybonukleotydy.
CZY MEZOTERAPIA IGŁOWA BOLI?
W zależności od techniki zabiegu na skórze mogą pozostać ślady w postaci punktów lub kratki. Znikają one po ok. 6-72 godzinach (zależnie od rodzaju użytego preparatu).
Nakłucia wykonywane podczas mezoterapii igłowej są mało bolesne. Odczucia łagodzi zastosowanie kremu znieczulającego. Jeżeli podczas zabiegu igła trafi w naczynie krwionośne, może pojawić się niewielki siniak.
NA CO POMAGA MEZOTERAPIA IGŁOWA?
Mezoterapia igłowa stosowana jest w walce m.in. z:
- suchą skórą,
- zmarszczkami,
- starzejącą się skórą,
- skórą bez jędrności,
- tłustą skórą (poprzez regulację wydzielania sebum),
- bliznami, w tym bliznami potrądzikowymi,
- przebarwieniami,
- rozszerzonymi i zatkanymi porami,
- cieniami i workami pod oczami,
- wypadaniem włosów,
- cellulitem,
- rozstępami.
EFEKTY PO MEZOTERAPII IGŁOWEJ
Wśród efektów uzyskanych po zabiegach mezoterapii igłowej warto wymienić m.in.:
- spłycenie drobnych zmarszczek,
- poprawę elastyczności i jędrności skóry,
- rozświetlenie skóry, przywrócenie jej blasku,
- przywrócenie gładkości skóry,
- wzmocnienie napięcia skóry,
- regenerację i odżywienie skóry,
- poprawę kolorytu skóry,
- wzmocnienie włosów i pojawienie się nowych,
- wygładzenie rozstępów,
- zatrzymanie efektów starzenia,
- poprawę owalu twarzy.
Efekty zabiegu zależne są od indywidualnych uwarunkowań danej osoby oraz zaawansowania problemu skórnego. Wpływa na nie również szereg innych czynników, w tym m.in.: wiek, stan zdrowia, tryb życia oraz stosowanie się do zaleceń pozabiegowych. Z mezoterapii igłowej chętnie korzystają zarówno kobiety, jak i mężczyźni.
Mezoterapia igłowa (Wrocław i inne większe miasta) to zabieg, który wymaga powtórzenia. Najczęściej stosuje się serię 2-8 powtórzeń co 2 tygodnie. Należy również wykonywać zabiegi podtrzymujące – ich częstotliwość ustala osoba wykonująca mezoterapię. Wówczas efekty utrzymają się znacznie dłużej.
PRZECIWWSKAZANIA DO WYKONANIA ZABIEGU
Istnieją pewne przeciwwskazania do wykonania zabiegu mezoterapii igłowej. Są to:
- ciąża,
- karmienie piersią,
- aktywne infekcje,
- alergia na składniki preparatu,
- choroba nowotworowa,
- niewyrównana cukrzyca,
- choroby tarczycy,
- nadciśnienie tętnicze,
- stany zapalne skóry, w tym opryszczka,
- grzybica,
- łuszczyca,
- bakteryjne i wirusowe choroby skóry,
- cera naczynkowa,
- stosowanie leków przeciwzakrzepowych,
- osłabienie organizmu,
- obniżenie odporności,
- skłonność do powstawania blizn,
- menstruacja,
- rozrusznik serca,
- metalowe elementy w ciele w obrębie obszaru, który ma być poddawany zabiegowi.
Występowanie ewentualnych przeciwwskazań należy skonsultować ze specjalistą wykonującym zabieg.
ZALECANIA PO ZABIEGU ORAZ EWENTUALNE SKUTKI UBOCZNE
Jeżeli w miejscach po dokonaniu wkłuć pojawią się strupki, nie należy ich zrywać. Konieczne jest odczekanie do ich całkowitego wygojenia. W ten sposób pacjent zapobiegnie powstawaniu blizn.
Po zabiegu przez co najmniej 48 godzin nie należy korzystać z basenu i sauny. Odradzany jest także nadmierny wysiłek fizyczny. Jeżeli wystąpią jakiekolwiek krwawienia z miejsc wkłuć, należy je odkazić.
Skóra po mezoterapii igłowej może być nieco obolała, jednak jest to normalne. Wystąpić mogą drobne zasinienia. Specjalista z pewnością zaleci stosowanie konkretnego preparatu. Ponadto należy stosować produkty z wysokim filtrem.
Nie wolno narażać się na nadmierną ekspozycję na słońce (przez 3-7 dni). Jeżeli pacjentowi dokuczają dolegliwości bólowe po zabiegu, może schłodzić skórę w miejscu jego przeprowadzania. Polecane jest również picie dużej ilości wody niegazowanej.
Niektórzy specjaliści zalecają wykonanie zabiegów drenujących (kilka dni po mezoterapii igłowej), aby wesprzeć wydalenie zniszczonych komórek z organizmu. Mezoterapia igłowa (Wrocław i okolice) powinna być wykonywana wyłącznie w profesjonalnym gabinecie.
Po zabiegu mogą pojawić się pewne skutki uboczne, które jednak ustąpią w ciągu kilku-kilkunastu godzin. Można spodziewać się wystąpienia:
- bólu podczas wstrzyknięć (dla jego złagodzenia wykorzystywana jest maść znieczulająca),
- rumień i obrzęk jako reakcja skóry na nakłuwanie,
- siniaki i krwiaki,
- miejsca wkłuć mogą przypominać ukąszenia owadów.
Wlewy witaminowe
Odpowiednio skomponowana kroplówka witaminowa, jest idealnym sposobem nawadniającym organizm pacjentów i stanowi bardzo wydajną formę wspomagania leczenia chorych, ponieważ ma bardzo pozytywny wpływ na funkcjonowanie organizmu człowieka.
Trychologia
Trychologia zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem dolegliwości związanych z włosami i skórą głowy takimi jak:
- nadmierne wypadanie włosów
- łysienie
- łupież
- łojotokowe zapalenie skóry
- atopowe zapalenie skóry
- łuszczyca
- przetłuszczanie się włosów i skóry głowy
Medycyna estetyczna
W ofercie medycyny estetycznej VitMeUp posiadamy:
*zabiegi mezoterapii,
*botoks,
*nici,
*lipoliza iniekcyjna,
*peelingi.
Badania diagnostyczne
W naszej klinice posiadamy szeroki pakiet badań z oferty największej w Polsce sieć laboratoriów medycznych DIAGNOSTYKA.
Badania można wykonać bez skierowania, a ich wyniki poznać online.
Zaplanuj swoją wizytę z VitMeUp
Kontakt
Skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie
Wizyta
Umów wizytę do swojego domu lub odwiedź jedną z kilku naszych placówek
Zdrowie
Spotkaj się z naszym wykwalifikowanym personelem medycznym i rozpocznij swoją ścieżkę leczenia!