Kroplówki witaminowe

Popraw jakość życia, przyspiesz regenerację organizmu.

Kroplówki witaminowe dostępne w naszej klinice są bezpieczną skuteczną metodą leczenia, która zapewnia długotrwałe efekty dla organizmu.

Czy kroplówka witaminowa pomaga?

Kroplówka witaminowa daje natychmiastowe rezultaty. Szczególnie te zawierające magnez, sprawiają, że mięśnie się rozluźniają, a my odczuwamy błogi relaks. Szybko działają również wlewy z elektrolitami i substancjami pomagającymi w zatruciu alkoholem lub innymi używkami. Tego typu kroplówki od razu dodają nam siły i wspierają organizm w metabolizmie alkoholu itp. Przeciwdziałają również negatywnym konsekwencjom zatrucia oraz pomagają wątrobie w regeneracji. To doskonałe rozwiązanie także na mdłości „dzień po”. Gdy nie możemy jeść ani pić, kroplówki dostarczą naszemu ciału wszystkich niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania związków i witamin. Dzięki nim nasz organizm szybciej trzeźwieje, a my możemy wrócić do codziennych obowiązków.

Jednak wlewy witaminowe niwelują objawy przewlekłych chorób i schorzeń. W tym przypadku wlew musi być zalecony przez lekarza. Wcześniej należy też wykonać odpowiednie badania. Udowodnione działanie substancji pomocniczych w terapii wielu zaburzeń potwierdzają także subiektywne obserwacje naszych pacjentów. Przykładowo wlewy w celu poprawy odporności zalecane są w cyklach ok. 4-5 kroplówek raz w tygodniu. Po tym czasie pacjenci zauważają już znaczną poprawę i mniej epizodów przeziębień i ostrych gryp, a nawet choroby wywołanej wirusem Covid-19. Bakterie i wirusy nadal znajdują się w organizmie, jednak jest on w stanie skutecznie się z nimi rozprawić.  

Wlewy są zbawienne dla osób cierpiących na zatrucie pokarmowe, w na biegunkę. Doskonale nawadniają organizm i dają ulgę. Podobnie jest w okresie upałów. Jeśli wlewy przyjmujemy w celu regeneracji organizmu i wzmocnienia go, największe efekty możemy poczuć następnego dnia, po kroplówce. Nasze mięśnie będą rozluźnione, a ciało przygotowane na kolejne wyzwania. Te same odczucia mają pacjenci w starszym wieku, gdy kroplówki mają pomóc im w nabraniu sił witalnych.

Kto może założyć kroplówkę witaminową?

Kroplówkę może założyć wyłącznie wykwalifikowany, doświadczony pracownik medyczny. Jest to pielęgniarka, pielęgniarz, ratownik lub ratowniczka medyczna. Najważniejszym jest sprawne przeprowadzenie wlewu, z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. W naszej klinice są to osoby wcześniej pracujące w ochronie zdrowia, mające duże doświadczenie oraz wykazujące się dużą empatią. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że zakładanie wenflonu może nie być przyjemne. Dlatego też do naszego zespołu Vitmeup dobieramy wyłącznie profesjonalistów, którzy nie tylko znają się na swojej pracy, ale również cechują się delikatnością.

Wykonanie wlewu to wieloetapowy proces, wymagający precyzji i wprawy. Pacjentom wydaje się, że trwa on chwilę, jednak musi być on przeprowadzony przez wykwalifikowanego pracownika. Pierwszym etapem jest przygotowanie roztworu z zalecanymi dla pacjenta substancjami. Następnie worek z przygotowanym wlewem wiesza się na wysokości, na stojaku, by ułatwić spływanie płynu. W tej chwili kroplówka jest zamknięta, poprzez naciśnięcie specjalnego zaworu. Zawór ten reguluje później tempo przepływu płynu.

Kolejny krok to przygotowanie pacjenta polegający na rozmowie, informowaniu go o kolejnych etapach. Przed tą czynnością pielęgniarka lub ratownik medyczny zmienia rękawiczki jednorazowe. Następnie dezynfekuje miejsce wkłucia oraz wyszukuje żyłę do wkłucia. Ten etap wymaga największego doświadczenia. Gdy tylko pracownik medyczny znajdzie odpowiednie naczynie krwionośne, następuje wkłucie i założenie wenflonu. Dalsze kroki to odkręcenie zaworu rurki w kroplówce i obserwacja czy tempo wlewu jest odpowiednie. Jeśli tempo jest zbyt wolne, pracownik medyczny może dokonać modyfikacji – poprosić pacjenta o wyprostowanie przedramienia bądź przekuć worek z kroplówką. Osoba zakładająca kroplówkę powinna być z pacjentem przez cały czas trwania wlewu – pytać na bieżąco o samopoczucie i dbać o jego komfort.

Czy kroplówki witaminowe są zdrowe?

Wlewy to doskonały sposób na szybkie uzupełnienie braków w naszym organizmie. Są jak najbardziej zdrowe, jeśli będą dobrane indywidualnie do naszych potrzeb. W tym celu należy wykonać komplet badań, a następnie skonsultować się z lekarzem. Ten z kolei ustala dokładny skład kroplówek oraz ich liczbę, objętość i częstotliwość. W takim przypadku kroplówki nie tylko nas wzmocnią, ale również realnie wpłyną na nasze zdrowie. Jeśli dostarczymy organizmowi niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania substancji, będzie on mógł sprawnie przeprowadzić wszystkie procesy. Unikniemy zaburzeń wywołanych przez niedobory, co jest kluczowe w wielu chorobach i zaburzeniach. Kroplówki, po rozmowie z lekarzem prowadzącym, mogą stanowić dopełnienie terapii chorych na tężyczkę i anemię. Bardzo często wybierają je również pacjenci onkologiczni, zatem muszą one być zdrowe. Jeśli nie ma przeciwwskazań, mogą być one wsparciem dla kobiet w trakcie trudnego okresu połogu. Tutaj także potrzebna jest zgoda specjalisty.

W Vitmeup oferujemy konsultacje lekarskie każdemu naszego pacjentowi. Jeśli cieszymy się zdrowiem, jesteśmy sportowcami lub osobami aktywnymi fizycznie, wlewy mogą wesprzeć naszą regenerację. Wielu zawodowych sportowców poleca tę metodę, ponieważ dzięki wlewom są oni w stanie szybciej się zregenerować i poprawić swoje wyniki sportowe. Wlewy, a co za tym idzie, prozdrowotne substancje docierają do każdej komórki naszego ciała.

Innym przykładem wlewów są kroplówki wspierające w okresie wzmożonej pracy, stresu, wysiłku. Mają one standardowe składy, w tym zawierają witaminy oraz związki, m.in. takie jak magnez czy żelazo. Podobnie jest w przypadku wlewów po zatruciu alkoholem lub innymi używkami. Wtedy podstawą wlewu są nawadniające elektrolity, glukoza oraz witaminy przyspieszające metabolizm (np. C i z grupy B). Warto jednak pamiętać, że każda ingerencja w nasz organizm powinna być świadoma i przemyślana. Mimo że kroplówki są bezpieczne, musimy mieć pewność, że jesteśmy zdrowi, by same wlewy były dla nas zdrowe.

Czy kroplówka witaminowa pomaga na kaca?

Kroplówka pomaga na kaca, a dokładniej wspiera organizm w zwalczaniu skutków zatrucia alkoholowego. Dzieje się tak, gdy spożywamy zbyt dużą dawkę alkoholu niż organizm jest w stanie przetrawić. Pamiętajmy, że nasze ciało traktuje alkohol i inne używki, jak truciznę. By się jej pozbyć, wszystkie organy pracują na najwyższych obrotach. Do tego potrzebują większej dawki wody oraz witamin, minerałów i innych substancji. Na szczęście pomóc im w tym mogą kroplówki witaminowe. Znacznie szybciej niż suplementy diety i doustne elektrolity mogą dotrzeć do każdej komórki ciała. Dlatego też wybierając wlewy witaminowe na kaca, odczuwamy ulgę natychmiastowo. Zawierają one solidną dawkę elektrolitów, czyli wodnych roztworów jonów. Są to m.in. jony sodu, potasu, wapnia, magnezu itp. W skład kroplówki na kaca wchodzi również witamina C oraz witaminy z grupy B. W niektórych wariantach wlewów znajduje się bardzo ważny w tym przypadku składnik – glutation. 

Oczywiście wlewy witaminowe pomagają w niwelowaniu następstw wynikających z przyjmowania innych substancji psychoaktywnych, w tym np. narkotyków. Te z kolei nietrudno przyjąć w większej dawce, niż pozwala nam na to organizm. Wiąże się to także ze zbyt małą ilością snu, zmęczeniem. Osoby po przyjęciu narkotyków mają obniżony nastrój, nie mają energii, są senne, apatyczne. Wlewy mogą znacznie polepszyć ich funkcjonowanie. Nawodnienie organizmu i dostarczenie mu niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania substancji działa w tym okresie zbawiennie. Wielu pacjentów odczuwa natychmiastową poprawę. Podobnie jest w przypadku detoksu, czyli odstawienia substancji u osób uzależnionych. Wlewy witaminowe pomagają lepiej przejść przez okres po porzuceniu alkoholu, narkotyków czy leków. To sprawia, że proces zdrowienia jest znacznie łatwiejszy dla organizmu.

Jakie są rodzaje kroplówek witaminowych?

W naszej klinice witaminowej posiadamy aż 15 rodzajów wlewów witaminowych. Wszystkie pozytywnie wpływają na zdrowie całego organizmu. Vitme Energy za sprawą doskonale dobranych mikroskładników odżywczych i aminokwasów wspomaga przywrócenie prawidłowej aktywności mitochondriów. Dzięki niej zwiększona zostaje energia komórkowa w celu ożywienia całego ciała i umysłu. Vitme Strenght przyspiesza regenerację, potęguje siłę i wytrzymałość. Natomiast Vitme Detox pomaga w pozbyciu się z organizmu toksyn wywołanych przez stres, nieprawidłową dietę, czy też nałogi. Skład Vitme Regeneration pozwala na znacznie przyspieszenie procesu regeneracji, ale również rekonwalescencji po urazach, kontuzjach. Vitme Hangover poprawia nasze samopoczucie po zatruciu alkoholem lub innymi substancjami. Wlew witaminowy Vitme Fatburn z kolei zawiera w swoim składzie związki znacznie usprawniające spalanie tkanki tłuszczowej. Vitme Beauty to kroplówka dodająca nam urody. Zatrzymuje procesy starzenia, a w jej skład wchodzi m.in. kolagen oraz zestaw witamin i minerałów.

Vitme Focus to doskonałe rozwiązanie dla studentów podczas sesji lub osób pracujących, mających intensywny czas w pracy. Wlew ten poprawia koncentrację i wspiera procesy myślowe. Vitme Libido jest wlewem zawierającym substancje pozytywnie wpływające na libido oraz doznania podczas zbliżeń. Vitme Hydration to kroplówka nawadniająca, świetna w okresie upałów, ale nie tylko. Z kolei Vitme Bomb to bomba witamin i minerałów niezbędnych dla prawidłowego działania całego organizmu. Bardzo popularnym wlewem jest Vitme Individual – skomponowany zgodnie z potrzebami pacjenta. Kolejnym rodzajem wlewu jest chelatacja, czyli terapia wspierająca organizm w pozbywaniu się toksyn i metali ciężkich. The Power of Vitamin C to wlew uzupełniający niedobór witaminy C. The Power of Solcoseryl poprawia zdolność organizmu do regeneracji.  

REGENERACJA WĄTROBY

 • Ornityna
 • Cholina
 • Kwas alfa liponowy

LECZENIE URAZÓW PO KONTUZJACH I ZŁAMANIACH

 • Koenzym Q10
 • Solcoseryl
 • Glutation
 • Aminokwasy

BUDOWANIE ODPORNOŚCI ORGANIZMU

 • Witamina C
 • Witamina D3
 • indywidualne kompozycje witaminowe

CHOROBA PARKINSONA

 • Witamina E
 • Kwasy tłuszczowe omega-3
 • Witamina B kompleks
 • Koenzym Q10

CUKRZYCA                   

 • Witamina C
 • Chrom
 • Cynk
 • Witamina E
 • Kwasy tłuszczowe omega-3

ŁUSZCZYCA

 • Witamina C
 • Witamina A
 • Cynk
 • Selen
 • Kwasy tłuszczowe omega-3
 • Witamina E
 • Rutyna

CHOROBY SERCA I UKŁADU KRĄŻENIA

 • Witamina C
 • Witamina B kompleks

PODWYŻSZONE CIŚNIENIE

 • Witamina C
 • Kwasy tłuszczowe omega-3
 • Witamina E

Terapia witaminowa poprawiająca krew i stabilizująca czynniki ryzyka   

 • Witamina C
 • Witamina B6
 • Witamina B12
 • Kwas foliowy
 • Witamina E
 • Kwasy tłuszczowe omega-3
 • Magnez

Terapia witaminowa zwiększająca produkcję fibryny

 • Cynk
 • Miedź
 • Witamina E
 • Witamina C
 • Bioflawonoidy

NIEWYDOLNOŚĆ MIĘŚNIA SERCOWEGO

 • Koenzym Q10

 

ZABURZENIA RYTMU SERCA

 • L-karnityna
 • Koenzym Q-10
 • Kwasy tłuszczowe omega-3
 • L-arginina
 • L-tauryna
 • Magnez
 • Potas