Wlewy magnezowe Wrocław

Wlewy magnezowe i rola pierwiastka w organizmie człowieka

Magnez nazywany jest pierwiastkiem, bez którego nie byłoby możliwe prawidłowe funkcjonowanie żadnego z układów organizmu człowieka. Jest czwartym, najczęściej występującym pierwiastkiem w naszym ciele. Szczególnie istotną rolę pełni w układzie kostnym. Spośród wszystkich układów, właśnie w kościach magnez jest obecny aż w 60%. W mięśniach magnez jest zdeponowany w ilości 20%, w tkankach 19%, a tylko 1% magnezu, jest to magnez zewnątrzkomórkowy, czyli taki, który nie występuje bezpośrednio w komórkach organizmu człowieka. 

Dlatego odpowiednia suplementacja magnezu, na przykład poprzez wlewy magnezowe, jest niezwykle istotnym elementem uzupełniania codziennej diety. Jako niezbędny składnik ciała człowieka, magnez pełni w nim rolę ważnego elementu, który wpływa na wszystkie układy. W szczególności odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego i mięśniowego. Pomaga również w skurczu mięśnia sercowego i zapobiega jego niedotlenieniu. Poza tym wpływa pozytywnie na utrzymywanie prawidłowego ciśnienia krwi i ma bardzo duży wpływ na utrzymywanie odpowiedniej gęstości kości.

Wlewy magnezowe, a niedobory magnezu w organizmie

Nieodpowiednia suplementacja i źle zbilansowana dieta oraz używki, w tym kawa i palenie papierosów oraz zanieczyszczenie powietrza powodują, że ilość pierwiastków i witamin w organizmie człowieka często jest niewystarczająca, a coraz częściej współczesny człowiek zmaga się z różnego rodzaju niedoborami. Wpływają one na wiele zachowań, a w przypadku bardzo wyraźnych niedoborów, do poważnych schorzeń i chorób. 

Niedobór magnezu, to poważny problem dla każdego człowieka, dlatego odpowiednia suplementacja i uzupełnianie codziennej diety, ma bardzo ważny wpływ na stan organizmu człowieka, dlatego w przypadku wyraźnych niedoborów, wlewy magnezowe mogą okazać się jednym z najskuteczniejszych i najszybszych sposobów na uzupełnienie magnezu w komórkach. 

Niedobór magnezu może wpływać przede wszystkim na wysokie ciśnienie, doprowadzając do choroby – nadciśnienia tętniczego, która jest bardzo niebezpieczna dla zdrowia człowieka i całego układu krwionośnego, a w głównej mierze dla serca. Dodatkowo niedobór magnezu wpływa na powstanie insulinooporności, kamicy nerkowej czy osteoporozy.  

Wlewy magnezowe i budowanie odpowiedniej suplementacji

Odpowiednio zbilansowana dieta i dobrze dobrana suplementacja magnezu zapobiegają wielu schorzeniom i pozytywnie wpływa na pracę całego organizmu człowieka. Szczególnie istotnym elementem codziennego życia, jest utrzymywanie magnezu na odpowiednim poziomie, ponieważ w bardzo łatwy sposób jest on wypłukiwany z naszego organizmu i wydalany, szczególnie w przypadku wypijania codziennie dużej ilości kawy. 

Odpowiedzią na niedobory magnezu, które mogą pojawić się w każdym wieku i u każdego człowieka, mogą być dożylne wlewy magnezowe, które są skomponowane w taki sposób, aby dostarczyć do organizmu człowieka odpowiednią dawkę magnezu bezpośrednio do krwiobiegu, a tym samym do wszystkich komórek ciała bezpośrednio poprzez krew. 

W porównaniu do tradycyjnych metod suplementacji i podawania magnezu doustnie, wlewy magnezowe są najskuteczniejszą metodą, która omija układ trawienny i częściowe wydalanie magnezu w procesie trawienia czy wykorzystywania go do innych celów, niż zakładanego uzupełnienia jego odpowiedniej ilości w komórkach. 

Wlewy witaminowe

Odpowiednio skomponowana kroplówka witaminowa, jest idealnym sposobem nawadniającym organizm pacjentów i stanowi bardzo wydajną formę wspomagania leczenia chorych, ponieważ ma bardzo pozytywny wpływ na funkcjonowanie organizmu człowieka.

Trychologia

Trychologia zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem dolegliwości związanych z włosami i skórą głowy takimi jak:

  • nadmierne wypadanie włosów
  • łysienie
  • łupież
  • łojotokowe zapalenie skóry
  • atopowe zapalenie skóry
  • łuszczyca
  • przetłuszczanie się włosów i skóry głowy

Medycyna estetyczna

W ofercie medycyny estetycznej VitMeUp posiadamy:
*zabiegi mezoterapii,
*botoks,
*nici,
*lipoliza iniekcyjna,
*peelingi.

Badania diagnostyczne

W naszej klinice posiadamy szeroki pakiet badań z oferty największej w Polsce sieć laboratoriów medycznych DIAGNOSTYKA.

Badania można wykonać bez skierowania, a ich wyniki poznać online.

Zaplanuj swoją wizytę z VitMeUp

Kontakt

Skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie

Wizyta

Umów wizytę do swojego domu lub odwiedź jedną z kilku naszych placówek

Zdrowie

Spotkaj się z naszym wykwalifikowanym personelem medycznym i rozpocznij swoją ścieżkę leczenia!