Peeling Wrocław
PEELING WROCŁAW
Oczyszczona i nawilżona skóra to marzenie wielu osób. Aby odpowiednio zadbać o stan cery, wskazane jest regularne wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych. Wśród takich, które zwiększają absorpcję składników aktywnych zawartych w kosmetykach, warto wymienić peeling. Zabieg ten złuszcza skórę, usuwając martwy naskórek i zanieczyszczenia z jej powierzchni. To sposób na walkę z różnymi problemami skórnymi. Peeling we Wrocławiu – na jaki się zdecydować? Jakich efektów można się spodziewać?
PEELING – CO TO ZA ZABIEG?
Peeling (Wrocław i okolice) to jeden z najchętniej wybieranych zabiegów pielęgnacyjnych. Na jego korzyść przemawia to, że często stanowi przygotowanie do przeprowadzenia innych zabiegów oraz aplikacji preparatów nawilżających czy regenerujących.
Skóra po peelingu odzyskuje swój blask, jest bardziej promienna i wygładzona. W zależności od typu zabiegu można spodziewać się różnego sposobu działania – powierzchownego, średniego lub głębokiego. Po złuszczeniu naskórka następuje intensywna regeneracja oraz odżywienie skóry.
Peeling jest jednym z najbardziej uniwersalnych zabiegów, który doskonale radzi sobie z różnego typu problemami skórnymi. Jego wszechstronność działania oraz duży wybór rodzajów peelingów sprawia, że chętnie decydują się na niego osoby z każdym typem skóry.
Niektórych peelingów nie można wykonywać latem ze względu na wzmożone oddziaływanie promieniowania słonecznego UV.
Niemniej jednak istnieje pewna grupa zabiegów, które można bezpiecznie stosować w miesiącach letnich. Ich zadaniem jest m.in. zabezpieczenie i wzmocnienie skóry przed działaniem negatywnych czynników. Doceniane są one za właściwości nawilżające, antyoksydacyjne oraz chroniące przed przebarwieniami. Ich zadaniem jest także podtrzymywanie efektów uzyskanych po zastosowaniu mocniejszych peelingów np. chemicznych.
RODZAJE PEELINGÓW
Występuje kilka rodzajów peelingów, które różnią się między sobą m.in. intensywnością działania oraz sposobem aplikacji preparatów. Poniżej umieszczamy krótką charakterystykę najczęściej wykonywanych zabiegów.
Peeling (Wrocław lub inne duże miasta) – jednym z najpopularniejszych rodzajów jest peeling mechaniczny. Na twarz aplikowany jest produkt w postaci skrubu. Polega na mechanicznym ścieraniu górnych warstw naskórka za pomocą preparatu ścierającego. Najogólniej peeling ten dzielony jest na drobnoziarnisty i gruboziarnisty.
Ten pierwszy typ najczęściej wykonywany jest w przypadku skóry normalnej i mieszanej, natomiast drugi przy cerze tłustej, charakteryzującej się nadmierną produkcją sebum. Peelingów mechanicznych nie powinno wykonywać się u osób z cerą wrażliwą, skłonną do powstawania naczynek z uwagi na duże prawdopodobieństwo wystąpienia podrażnień.
Warto także zwrócić uwagę na mikrodermabrazję, która jest specyficznym typem peelingu mechanicznego. Podczas zabiegu wykorzystywane jest specjalne urządzenie z głowicą ścierającą (np. diamentową).
Głębokie oczyszczanie skóry zapewnia peeling enzymatyczny. Co istotne, nie ma on w swym składzie drobinek ścierających, dlatego też uznawany jest za delikatny dla skóry. Złuszczanie w tym przypadku zapewniają enzymy – z reguły pochodzenia roślinnego (np. wyciąg z papai, ananasa czy granatu). Ten rodzaj peelingu oddziałuje na głębsze warstwy skóry, działając od wewnątrz. Dzięki temu możliwe jest skuteczniejsze oczyszczenie zanieczyszczeń zalegających głębiej. Taki typ zabiegu polecany jest m.in. u osób z cerą naczynkową, wrażliwą oraz trądzikową.
Ciekawym rodzajem jest peeling typu gommage. Jest rozpowszechniony szczególnie w azjatyckiej pielęgnacji. Łączy w sobie zalety peelingu mechanicznego oraz enzymatycznego. Jego działanie polega na ścieraniu martwego naskórka, które przypomina wymazywanie za pomocą gumki. Gommage zestawia mikrodrobiny złuszczające oraz enzymy roślinne. Może być bezpiecznie wykonany na każdym typie cery.
Szczególną pozycję zajmują peelingi chemiczne. Zawierają one w swym składzie substancje o działaniu złuszczającym. Najczęściej są to kwasy, a także specjalistyczne roztwory. Dawka i skład preparatu dobierane są indywidualnie do potrzeb danej skóry. Niemniej jednak tego typu zabiegi najchętniej wykonywane są w walce z przebarwieniami, bliznami, trądzikiem oraz zmarszczkami. W tym przypadku szczególnie istotna jest pielęgnacja skóry po zabiegu (m.in. ochrona przed promieniowaniem słonecznym UV, stosowanie kremów z wysokim filtrem SPF).
Jednym z peelingów chemicznych jest peeling migdałowy. Kwas migdałowy należy do grupy kwasów AHA. Chętnie stosowany u osób z cerą tłustą i mieszaną. Można go jednak stosować również na innych typach skóry, w tym wrażliwej. Zabieg złuszcza naskórek, ujędrniając i nawilżając skórę. Może być wykonywany przez cały rok, ponieważ nie zawiera substancji fotouczulających.
Kolejnym typem zabiegu chemicznego jest peeling azelainowy.
Ze względu na przeciwzapalne i antybakteryjne właściwości kwasu azelainowego najczęściej stosowany jest u osób ze skórą trądzikową, tłustą.
Peeling ferulowy zawiera kwas o tej samej nazwie. Znalazł on szerokie zastosowanie w profilaktyce przeciwstarzeniowej. Znany jest z działania antyoksydacyjnego, nawilżającego oraz pobudzającego produkcję kolagenu i elastyny. Ponadto redukuje zmarszczki, zaczerwienienia i przebarwienia.
Peeling glikolowy na bazie kwasu glikolowego to zabieg powierzchowny o działaniu odmładzającym. Jego atutem jest zmniejszenie produkcji sebum oraz usunięcie pozostałości keratyny.
Kwas pirogronowy wykorzystywany w peelingu pirogronowym ma wszechstronne właściwości, dzięki czemu jest niezwykle uniwersalny. Doceniany za rozjaśnienie cery, regulację produkcji sebum, zmniejszenie tłustości skóry, działanie antybakteryjne oraz pobudzenie produkcji kolagenu w skórze.
Na uwagę zasługuje również peeling kawitacyjny. To bezinwazyjny zabieg oczyszczający, który może być stosowany także na skórze wrażliwej. Metoda ta wykorzystuje fale ultradźwiękowe, które pobudzają cząsteczki wody do drgania. Największymi zaletami tego rozwiązania są: dogłębne oczyszczenie naskórka, dotlenienie komórek oraz pobudzenie krążenia.
Peeling we Wrocławiu to także peeling ziołowy. Znalazł szczególne zastosowanie w przypadku cery tłustej i trądzikowej oraz z rogowaceniem okołomieszkowym. Podczas zabiegu może pojawić się pieczenie oraz ciepło – skóra wówczas intensywnie się złuszcza. Dochodzi do kontrolowanego stanu zapalnego, a następnie płatowego złuszczania naskórka. Po peelingu na skórę nakładane są kompresy lub maseczki, które koją i uspokajają skórę. Zabieg ma na celu m.in. wygładzenie zmarszczek oraz zmniejszenie blizn potrądzikowych.
W gabinetach stosowane są także techniki mieszane. Jest to połączenie m.in. peelingu, mikrodermabrazji oraz fal ultradźwiękowych. Taki zabieg pozwala dotrzeć do różnych warstw skóry i skutecznie zniwelować problemy w miejscach, które tego wymagają. Efektem jest lepsza kondycja skóry – staje się ona bardziej promienna, świeższa, ujędrniona i wygładzona.
Rodzaj zastosowanego peelingu zależny jest od kilku czynników, w tym m.in. indywidualnych potrzeb skóry, jej rodzaju, typu występującego problemu oraz wieku pacjenta.
NA CO STOSOWAĆ PEELING?
Peeling (Wrocław i okolice) wykorzystywany jest jako jedna z metod walki z różnego typu problemami skórnymi. Mowa o takich dolegliwościach jak m.in.:
- łojotok, cera nadmiernie przetłuszczająca się,
- trądzik pospolity, zaskórnikowy, grudkowo-krotkowy oraz różowaty,
- rumień,
- zaskórniki,
- rozszerzone pory,
- skóra odwodniona, wymagająca regeneracji,
- nadmierne rogowacenie,
- szara, ziemista cera,
- skóra pozbawiona blasku,
- cienie i worki pod oczami,
- zmniejszona jędrność skóry,
- przebarwienia i nadmierna pigmentacja,
- zmiany barwnikowe w postaci piegów, plam soczewicowatych czy ostrudy,
- skóra o zaburzonej równowadze wodno-lipidowej,
- zmarszczki i bruzdy,
- blizny pourazowe, potrądzikowe, pozapalne,
- rozstępy,
- objawy fotostarzenia skóry.
- W zależności od rodzaju problemu skórnego stosowane mogą być różne rodzaje peelingów.
JAKIE EFEKTY DAJE PEELING?
Zabieg, którym jest peeling (Wrocław lub inne duże miasta), daje wymierne rezultaty. Zależą one przede wszystkim od rodzaju stosowanej metody, zaawansowania problemów skórnych oraz indywidualnych predyspozycji pacjenta. Niemniej jednak główne efekty to:
- intensywne, dogłębne oczyszczenie skóry z różnego typu zanieczyszczeń,
- zwiększenie napięcia skóry, ujędrnienie jej,
- wygładzenie skóry,
- odświeżenie skóry,
- pobudzenie skóry do regeneracji,
- stymulacja produkcji kolagenu i elastyny,
- wyrównanie kolorytu cery,
- niwelowanie przebarwień,
- niwelowanie melazmy,
- skuteczna walka z trądzikiem,
- wygładzenie płytkich zmarszczek,
- przywrócenie skórze blasku i rozświetlenia,
- zmniejszenie widoczności porów i zaskórników,
- zwiększenie absorpcji składników aktywnych zawartych w później stosowanych kosmetykach.
CO PO PEELINGU?
W przypadku większości peelingów konieczna jest odpowiednia pielęgnacja skóry po zabiegu. Najczęściej opiera się ona na zastosowaniu wysokiej ochrony przeciwsłonecznej. Mowa tu o nakładaniu kremów z filtrem SPF (np. 50). Nie wolno zapominać o odpowiednim nawilżeniu, ponieważ każdy peeling – w mniejszym lub większym stopniu – przyczynia się do łuszczenia się naskórka.
W żadnym wypadku nie wolno odrywać łuszczących się płatów skóry, ponieważ może to powodować przebarwienia, nadkażenia oraz blizny. W tym czasie zaleca się również czasowe odstawienie fluidów i pudrów. Pewien czas po peelingu powinno się zrezygnować z opalania skóry oraz innych zabiegów złuszczających.
OGÓLNE PRZECIWWSKAZANIA – KIEDY NIE POWINNO SIĘ WYKONYWAĆ PEELINGU?
Peeling we Wrocławiu to zabieg bezpieczny. Niemniej jednak jak każda metoda pielęgnacyjna może posiadać pewne przeciwwskazania. Uzależnione są one od rodzaju peelingu. Wśród ogólnych przeciwwskazań wymienia się m.in.:
- uczulenie na któryś ze składników peelingu,
- aktywne stany zapalne skóry,
- aktywna opryszczka,
- miejscowe zakażenie bakteryjne,
- alergie skórne,
- aktywne infekcje,
- egzema,
- łuszczyca,
- chemioterapia,
- nowotwory skóry,
- podrażnienia w miejscach, w których ma zostać wykonany zabieg,
- uszkodzenia skóry, otarcia, mikrourazy,
- skłonność do powstawania blizn,
- liczne znamiona melanocytowe,
- skóra po niedawnej nadmiernej ekspozycji na słońce,
- skóra po niedawnej depilacji,
- skóra po zabiegu chirurgicznym lub po krioterapii,
- ciąża,
- karmienie piersią.
JAK CZĘSTO WYKONYWAĆ PEELING?
Peeling może być wykonywany jako zabieg pojedynczy lub też w serii. Najlepsze efekty widoczne są w tym drugim przypadku. Kosmetolog dobiera najlepszą terapię do konkretnego przypadku, występującego problemu oraz potrzeb skóry. Czasami mogą być one złożone z kilku zabiegów pielęgnacyjnych.
Wlewy witaminowe
Odpowiednio skomponowana kroplówka witaminowa, jest idealnym sposobem nawadniającym organizm pacjentów i stanowi bardzo wydajną formę wspomagania leczenia chorych, ponieważ ma bardzo pozytywny wpływ na funkcjonowanie organizmu człowieka.
Trychologia
Trychologia zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem dolegliwości związanych z włosami i skórą głowy takimi jak:
- nadmierne wypadanie włosów
- łysienie
- łupież
- łojotokowe zapalenie skóry
- atopowe zapalenie skóry
- łuszczyca
- przetłuszczanie się włosów i skóry głowy
Medycyna estetyczna
W ofercie medycyny estetycznej VitMeUp posiadamy:
*zabiegi mezoterapii,
*botoks,
*nici,
*lipoliza iniekcyjna,
*peelingi.
Badania diagnostyczne
W naszej klinice posiadamy szeroki pakiet badań z oferty największej w Polsce sieć laboratoriów medycznych DIAGNOSTYKA.
Badania można wykonać bez skierowania, a ich wyniki poznać online.
Zaplanuj swoją wizytę z VitMeUp
Kontakt
Skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie
Wizyta
Umów wizytę do swojego domu lub odwiedź jedną z kilku naszych placówek
Zdrowie
Spotkaj się z naszym wykwalifikowanym personelem medycznym i rozpocznij swoją ścieżkę leczenia!