Magnez wlew dożylny

Mg jest potrzebny do przemiany białek, reprodukcji oraz syntezy DNA   i RNA, ma również znaczenie w regulacji skurczów mięśni, nadpobudliwości serca, ciśnienia krwi, metabolizmu insuliny. Odpowiada za neurotransmisję i przewodnictwo nerwowo-mięśniowe. Normalne stężeniu magnezu we krwi zdrowego człowieka wynosi od 1,8 do 2,3 mg/dl. Ze względu na wiele funkcji Mg w organizmie odgrywa ważną rolę w profilaktyce i leczeniu wielu chorób.

 

Niedobory pierwiastka

Objawy niedoboru magnezu w organizmie jest łatwo rozpoznać. Do najpopularniejszych należą drżenie kończyn, bolesne skurcze mięśni (w szczególności łydek), przemęczenie, brak koncentracji. Braki magnezu nazywane inaczej hipomagnezemią są znacznie bardziej niebezpieczne. Przy jego większych niedoborach mogą prowadzić do zaburzeń układu sercowo-naczyniowego w tym upośledzać pracę serca, powodować osteoporozę i insulinooporność. Mała ilość pierwiastka sprzyja chorobom i zaburzeniom depresyjno-lękowym i ma wpływ na nerwowość. Aby skutecznie uzupełniać jego braki, warto wziąć pod uwagę metodę, jaką są wlewy dożylne.

 

Kroplówka witaminowa

Magnez podawany w formie kroplówki witaminowej spełnia swoje funkcje praktycznie natychmiastowo. Zaaplikowany dożylnie trafia do organizmu bez żadnych strat, jakim poddawany jest w układzie trawiennym podczas tradycyjnej suplementacji. Wlew witaminowy trwa 30 min, a podczas zabiegu pacjenci odpoczywają w przyjemnych i komfortowych warunkach, co sprzyja całemu procesowi regeneracji.

Dożylne wlewy magnezu wskazane są przede wszystkim we wszelkich przypadkach, gdzie występują niedobory tego pierwiastka spowodowane zaburzeniami wchłaniania. Magnez wchłania się do organizmu na poziomie jelit, w związku z tym zaburzenia pracy tych narządów mogą mieć wpływ na zmniejszenie jego przyswajalności. Podany w formie kroplówki naturalnie omija te bariery i bezpośrednio trafia tam, gdzie jest najbardziej potrzebny. Do wykonywania wlewów tej cząsteczki wykorzystuje się siarczan magnezu (MgSO4), który w tej formie najlepiej spełnia swe funkcje. MgSO4 to zastrzyk elektrolitów powszechnie stosowany w leczeniu niskiego poziomu magnezu we krwi oraz w zapobieganiu lub kontrolowaniu napadów drgawkowych. Dożylny wlew MgSO4 jest bezpieczną metodą terapeutyczną.

 

Dla kogo wlewy witaminowe?

Osoby, które szczególnie powinny zwrócić uwagę na utrzymywanie odpowiedniej ilości magnezu w organizmie to sportowcy, którzy w trakcie uprawiania sportu tracą wiele elektrolitów wraz z wydalaniem potu. Kolejną grupą są ludzie czynni życiowo i zawodowo, których tryb funkcjonowania nie daje dużej możliwości na utrzymywanie tego pierwiastka na właściwym poziomie, a życie, jakie prowadzą, wymaga siły umysłu i koncentracji, która występuje przy normalnych poziomach pierwiastka we krwi.

 

Skutki terapii

Pierwsze efekty przyjęcia magnezu w formie wlewu witaminowego są odczuwalne od razu po wykonaniu zabiegu. Należą do nich między innymi odczucie napływu energii, lepsze samopoczucie psychiczne i fizyczne, a także stan zrelaksowania. Nad całym zabiegiem czuwa doświadczony zespół medyków. Gwarantuje to odpowiednie jego przeprowadzenie i najwyższą jakość. Zabiegi w naszej klinice wykonywane są bez przerwy, a przed ich przeprowadzeniem następuje konsultacja, której celem jest dokładne ustalenie najlepszego rozwiązania dla naszego klienta. Po więcej informacji zapraszamy do formularza na stronie głównej.

 

 

Dowiedz się więcej o wlewach witaminowych subskrybując nasz KANAŁ na YouTube.
Zapraszamy również na naszego FACEBOOKA oraz INSTAGRAM.