Karboksyterapia Wrocław
KARBOKSYTERAPIA – GABINETY LWOWSKA WROCŁAW
Karboksyterapia to nic innego jak kontrolowane, bezpieczne zastosowanie medycznego dwutlenku węgla. Głównym celem zabiegu jest poprawienie krążenia w tkankach, a także korzystny wpływ na teksturę skóry i jej elastyczność. Doceniany jest również za pobudzenie produkcji kolagenu oraz elastyny. Zabieg może być wykonywany na różne partie ciała, w tym m.in. uda, szyję, twarz, dekolt, ręce i skórę głowy.
CO TO JEST KARBOKSYTERAPIA?
Karboksyterapia (terapia dwutlenkiem węgla) ma za zadanie wspomóc w rozbudowie naczyń krwionośnych, a także pobudzić produkcję kolagenu i elastyny w skórze. Takie działanie poprawia kondycję skóry.
Karboksyterapia to wstrzykiwanie niewielkich dawek dwutlenku węgla bezpośrednio w miejsca, które mają być objęte terapią. CO₂ dostarczane jest do wszystkich warstw skóry za pomocą niewielkich igieł. Iniekcje dokonywane są na głębokość ok. 1-10 mm przy pomocy specjalnego pistoletu.
Zabieg ten jest w pełni bezpieczny i praktycznie nieinwazyjny. Metoda ta została klinicznie przebadana. Pomimo wkuć igieł karboksyterapia jest niemal bezbolesna. Uważa się, że w celu osiągnięcia satysfakcjonujących efektów konieczne jest wykonanie serii zabiegów w pewnych odstępach czasu.
Karboksyterapia coraz częściej wykonywana jest jako alternatywa dla liposukcji klasycznej.
JAK PRZEBIEGA KARBOKSYTERAPIA?
Karboksyterapia (Wrocław lub w innym większym mieście) to zabieg, do którego nie trzeba się szczególnie przygotowywać. Bezpośrednio przed wizytą w gabinecie należy wstrzymać się od picia kawy. Ponadto nie powinno się przyjmować środków obniżających krzepliwość krwi (np. aspiryny). Niektórzy zalecają zastosowanie maści wzmacniającej z witaminą K – na miejsce, na którym będzie wykonywany zabieg. Skóra powinna być czysta bez zmian patologicznych.
Bezpośrednio przed karboksyterapią kosmetolog dezynfekuje miejsce, na którym będzie wykonywany zabieg. Za pomocą specjalnego pistoletu z igłami w skórę wtłaczany jest dwutlenek węgla. CO₂ jest równomiernie rozprowadzany pod skórą.
Po zakończonej karboksyterapii skóra może pozostać zaczerwieniona oraz delikatnie opuchnięta. Najczęściej jednak symptomy te ustają maksymalnie po kilku godzinach. W nielicznych przypadkach pojawiają się zasinienia. Nie wolno wystawiać skóry na działanie promieniowania słonecznego oraz narażać na silne wahania temperatur. Powinno się unikać korzystania z sauny, łaźni, jacuzzi, basenu oraz brać gorących kąpieli. Osoby aktywne fizycznie przez 2-3 dni powinny zrezygnować z uczęszczania na siłownię.
NA CO KARBOKSYTERAPIA?
Karboksyterapia to zabieg, który pomaga na wiele problemów skórnych. Stosowany jest w walce m.in. z:
- cellulitem,
- rozstępami,
- miejscowym nadmiarem tkanki tłuszczowej,
- bliznami,
- wiotkością skóry,
- niewydolnością żylną,
- odleżynami,
- wypadaniem włosów,
- zapaleniem skóry głowy,
- łuszczycą,
- cieniami pod oczami,
- cerą trądzikową,
- suchością skóry,
- zanikiem owalu twarzy,
- zmarszczkami
- oraz innymi zmianami skórnymi.
Karboksyterapia aktywuje receptory, które uczestniczą w naturalnej lipolizie tłuszczy. Dwutlenek węgla aplikowany podskórnie poprawia przepustowość naczyń krwionośnych, poprawiając pracę całego systemu limfatycznego. Zauważalne jest wyszczuplenie miejsc poddawanych zabiegowi, a także spadek masy ciała. Ma to związek z pobudzeniem i przyspieszeniem metabolizmu tkanek. Skóra jest wygładzona, a cellulit mniej widoczny.
Karboksyterapia przeprowadzana m.in. w takim mieście jak Wrocław pomaga w dotlenieniu oraz odżywieniu skóry głowy. Obniżone pH skóry sprawia, że komórki szybciej się regenerują. Stymuluje to produkcję kolagenu. Naczynia, które powstają, odżywiają mieszki włosowe. Zaleca się połączenie karboksyterapii z zabiegiem na bazie osocza bogatopłytkowego dla uzyskania jeszcze lepszych efektów. Metoda ta wykazuje wysoką skuteczność w leczeniu chorób głowy oraz nadmiernego wypadania włosów.
Metoda ta wykorzystywana jest w walce z nieestetycznymi cieniami pod oczami. Zabieg ma na celu wygładzenie i rozjaśnienie skóry, dzięki czemu wygląda ona świeżo i młodo. Cała seria może pomóc zredukować widoczność cieni nawet o ok. 90 proc.
Dodatkowo karboksyterapia może wygładzić zmarszczki w okolicach oczu. Skóra po zabiegu jest ujędrniona, a kontur oczu poprawiony. Dwutlenek węgla wspomaga proces neowaskularyzacji oraz działanie lipolityczne. Metoda ta pomaga usprawnić cyrkulację krwi w dolnej i górnej powiece.
Zabieg pomaga walczyć z zanikiem owalu twarzy. Dwutlenek węgla ułatwia przepływ krwi oraz substancji odżywczych. Układ krążenia odbiera napływ CO₂ jako deficyt tlenu. Tkanki są intensywnie dotleniane i odżywiane. Aktywowane procesy naprawcze pomagają pogrubić skórę, tym samym napinając ją w okolicach twarzy.
Karboksyterapia nie polega na kontrolowanych uszkodzeniu skóry, lecz ma na celu bezpieczne pobudzenie naturalnych zdolności regeneracyjnych organizmu. Nie wymaga zatem rekonwalescencji, jak ma to miejsce w przypadku innych bardziej inwazyjnych zabiegów.
EFEKTY PO ZABIEGU KARBOKSYTERAPII
Karboksyterapia w takim mieście jak Wrocław daje widoczne efekty już po pierwszym zabiegu. Najczęściej jednak konieczne jest wykonanie serii składającej się z kilku zabiegów. Wśród najważniejszych efektów karboksyterapii wymienia się:
- ujędrnienie skóry i przywrócenie jej sprężystości,
- poprawa kolorytu skóry,
- utworzenie nowych siatek naczyń krwionośnych, co wiąże się z poprawą odżywienia skóry,
- napięcie owalu twarzy,
- zmniejszenie widoczności zmarszczek,
- uniesienie opadających powiek,
- zredukowanie złogów i obrzęków,
- zmniejszenie widoczności cieni pod oczami,
- odzyskanie blasku skóry,
- ułatwienie wchłaniania substancji odżywczych aplikowanych podczas innych zabiegów,
- zredukowanie cellulitu,
- wyszczuplenie sylwetki,
- poprawienie miejscowego przepływu krwi,
- widoczne zwiększenie grubości skóry,
- konturowanie ciała,
- pobudzenie włosów do wzrostu,
- zmniejszenie widoczności blizn i rozstępów.
PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU KARBOKSYTERAPII
Wśród najważniejszych przeciwwskazań do wykonania zabiegu karboksyterapii wymienia się:
- aktywne alergie skórne,
- stany zapalne skóry,
- infekcje skórne,
- tatuaże w miejscu, które ma zostać poddane zabiegowi,
- nowotwór,
- padaczka,
- choroba Raynauda,
- choroby serca,
- niewydolność płuc i nerek,
- padaczka,
- cukrzyca,
- zaburzenia krzepnięcia krwi,
- zaburzenia hormonalne,
- zakrzepowe zapalenie żył,
- zażywanie leków przeciwzapalnych i immunosupresyjnych,
- ciąża i karmienie piersią,
- zabiegi laserowe przeprowadzone nie później niż 14 dni przed karboksyterapią,
- inne zabiegi kosmetyczne przeprowadzone nie później niż 7 dni przed karboksyterapią.
Wlewy witaminowe
Odpowiednio skomponowana kroplówka witaminowa, jest idealnym sposobem nawadniającym organizm pacjentów i stanowi bardzo wydajną formę wspomagania leczenia chorych, ponieważ ma bardzo pozytywny wpływ na funkcjonowanie organizmu człowieka.
Trychologia
Trychologia zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem dolegliwości związanych z włosami i skórą głowy takimi jak:
- nadmierne wypadanie włosów
- łysienie
- łupież
- łojotokowe zapalenie skóry
- atopowe zapalenie skóry
- łuszczyca
- przetłuszczanie się włosów i skóry głowy
Medycyna estetyczna
W ofercie medycyny estetycznej VitMeUp posiadamy:
*zabiegi mezoterapii,
*botoks,
*nici,
*lipoliza iniekcyjna,
*peelingi.
Badania diagnostyczne
W naszej klinice posiadamy szeroki pakiet badań z oferty największej w Polsce sieć laboratoriów medycznych DIAGNOSTYKA.
Badania można wykonać bez skierowania, a ich wyniki poznać online.
Zaplanuj swoją wizytę z VitMeUp
Kontakt
Skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie
Wizyta
Umów wizytę do swojego domu lub odwiedź jedną z kilku naszych placówek
Zdrowie
Spotkaj się z naszym wykwalifikowanym personelem medycznym i rozpocznij swoją ścieżkę leczenia!